Logo MojaObčina.si

Duplek

DANES
24°C
11°C
JUTRI
21°C
14°C
Deli
1759

Kosmatinec – priznanje za urejeno okolico doma

Drugo leto zapored je posebna komisija Turističnega društva Vurberk izvedla akcijo »ocenjevanja« urejenosti okolice doma v krajih, ki sodijo v župnijo Vurberk. V aprilu so obiskali domove številnih sokrajanov in jih povabili k sodelovanju, odziv je bil tudi letos izjemno velik. 

Na podlagi ocenjevanja v skladu s pravilnikom, bo v soboto, 13. oktobra 2018 v dvorani Kulturnega doma Vurberk 51 krajanov prejelo posebne pohvale – zlatega, srebrnega in bronastega - »kosmatinca«. 

Kosmatinec je zavarovana vrsta rastlin, med njimi tudi navadni kosmatinec, katerega rastišče se nahaja na Vurberku in je bližnji sorodnik, bratranec po domače, znane velikonočnice z Boča. Cvetovi navadnega kosmatinca so črno-škrlatno vijoličasti. Raste na suhih travnikih, cveti pa aprila. Še vedno jih precej uporabljajo v alternativni medicini (homeopatija). Njegova posebnost in lepota je prepričala člane odbora TD Vurberk, da so priznanja poimenovali po tej čudoviti rastlini.

Vabljeni!

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi