Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
6°C | 14°C
torek, 23.10.2018
7°C | 16°C
sreda, 24.10.2018
6°C | 20°C
četrtek, 25.10.2018
9°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Grad Vurberg - Muzikal Cvetje v jeseni in ......


KULTURA

| |
04.07.2016      8:35
A A

Grad Vurberg - Muzikal Cvetje v jeseni in Veronika Deseniška


Najlepši slovenski zgodbi o ljubezni bosta odmevali na gradu Vurberk 18. 8. in 19 .8. ob 21.00 na vikendu izvirnega slovenskega muzikala. Bogastvo nekega naroda je njegova izvirna kultura. Na vikendu izvirnega slovenskega muzikala bomo združili preteklost in sedanjost in med zidovi gradu Vurberk predstavili dva izvirna slovenska muzikala Cvetje v jeseni in Veronika Deseniška. Muzikala, ki slovenskemu prostoru dokazujeta, da lahko slovenski ustvarjalci še tako zahtevno odrsko postavitev naredimo v celoti s svojim znanjem in izkušnjami. Vstopnice so na voljo na prodajnih mestih Eventima.


Vikend izvirnega slovenskega muzikala
Vikend izvirnega slovenskega muzikala
Deli:

VERONIKA DESENIŠKA – 18.8. ob 21h

 

Zgodba o Veroniki Deseniški sledi podatkom iz zgodovinskih učbenikov, a si dovoli vso svobodo, ki je potrebna za pripoved čudovite zgodbe, spremljamo v zakonu nesrečnega Friderika II. Celjskega, ki na oddaljenih Desenicah po naključju sreča Veroniko in do nje takoj začuti simpatijo. Njegova žena Elizabeta Frankopanska Veroniko kot svojo pomočnico vzame s seboj, a se stvari na dvoru zapletejo, ko preprosta, a karizmatična nižja plemkinja popolnoma prevzame Friderika. Po sumljivi smrti Elizabete, ki razbesni njeno družino, s katero je celjski grof Herman II. že tako v napetih odnosih, pa se Celjani znajdejo na robu vojne in nobena od rešitev, ki se ponujajo, ni dobra za Veroniko in Friderika …

Zasedba

Veronika Deseniška: Eva Černe | Biba Novak

Friderik II. Celjski: Klemen Bunderla

Herman II. Celjski: Marjan Bunič | Matija Bizjan

Elizabeta Frankopanska: Željka Predojević | Maša Tiselj

Jošt: Mihael Strniša | Srđan Milovanovič

Nuna: Tjaša Hrovat | Nives Mikulin

Trgovec: Boštjan Korošec | Jaka Mihelač

Ustvarjalci

Skladatelj: Leon Firšt

Scenarist: Janez Usenik

Dirigent: Simon Dvoršak

Režiser: Marko Plantan

Koreografinja: Aja Zupanec

Kostumografinja: Ina Čebular

Scenograf: Miha Peperko

Oblikovalec: Matija Kovač

Oblikovanje 3D videomapping projekcij: Tomislav Gangl in Jaka Kotnik

Vodenje zbora: Vocal BK Studio, zanje Željka Predojević in Boštjan Korošec

Predstavnica za odnose z javnostjo: Svetlana Radić

Izvršna producenta: Miha Firšt in Tilen Naraks

 

 

 

CVETJE V JESENI – 19.8.2016

 

Ena najlepših ljubezenskih zgodb, ki jih premore slovenska literarna zgodovina. Cvetje v jeseni - zgodba o ljubezni po literarni predlogi Ivana Tavčarja, ki pa ne govori zgolj o ljubezni med moškim in žensko, temveč opeva tudi ljubezen do domovine in domače zemlje.

Najuspešnejši izvirni slovenski muzikal. Stoječe ovacije in razprodane predstave so postale kar pravilo. Za uspeh muzikala pa gre velika zahvala predvsem gledalcem, ki so sprejeli in odprli srca, in tako predstavo ponesli na še višjo raven, vsakič znova. V intenzivnih dobrih dveh urah gledalec doživi trenutke žalosti, neizmernega veselja, sreče in igrive ljubezni, začinjene s pravo mero humorja in ironije. Čustvena glasba in ganljiva besedila, v katerih se najde prav vsak, so v solze spravili različne generacije obiskovalcev, številni so si muzikal ogledali tudi večkrat. Kljub bridkemu koncu pa gre za izjemno navdihujočo predstavo, ki prav vsakega popelje v preteklost, v njegov vsak dan in prikaže razkorak med mestnim in podeželskim človekom.

 

 

 

Zasedba:

Janez: Matjaž Robavs / Domen Križaj

Meta: Nina Pušlar / Maja Martina Merljak

Danijel: Jure Ivanušič

Liza: Alenka Kozolc Gregurić

Boštjan: Marjan Bunič / Damijan Perne

Barbara: Lucija Grm / Nives Mikulin

Mica: Asja Potisek / Nives Mikulin

Dinca: Ana Ferme / Maša Tiselj

Marica in Katinka: Antea Mramor / Petra Ilc

Doktor in Urbl: Alen Kofol / Srđan Milovanović

Anžon: Ambrož Kvartič / Matevž Mali

Mlačan: Klemen Černe / Ambrož Kvartič

 

Bend:

Klaviature: Aleš Ogrin

Kitara: Janez Skaza / Damijan Pančur

Bas: Giovanni Toffoloni / Caterina Stanischi

Bobni in vodja banda: Tomi Purich

 

 

Ustvarjalci:

Skladatelj: Matjaž Vlašič

Avtor libreta: Janez Usenik

Orkestrator: Anže Rozman

Režiser: Vojko Anzeljc

Koreograf: Miha Krušič

Mentorica petja: Željka Predojević

Kostumografinja: Vesna Mirtelj

Scenografinja: Greta Godnič

Animacija: Gašper Vovk

Scenske grafike: Mark Jordan

Osvetlitev: David Andrej Francky

Asistent mojstra osvetlitve: Mario Čurković

Tonski mojster: Matija Zelič

Assistent tonskega mojstra:  Klemen Rajh

Maska: Nataša Castaldi / Urša Vrbančič

Vodja Predstave: Karmen Sluga Lukec 

Asistentka Vodje Predstave: Dunja Zlotrg 

Projekcije: Rok Ložar

Fotograf: Bastian M. Novak

Producent: Miša Stanko

Izvršni producent: Gorazd Slak

 

 

OPOMBA:

V primeru slabega vremena 18.8., nadomestna datuma:

19.8. ob 21h - Cvetje v jeseni

20.8. ob 21h - Veronika Deseniška

 

V primeru slabega vremena tudi 19.8., nadomestna datuma:

20.8. ob 21h - Cvetje v jeseni ob 21h

21.8. ob 21h - Veronika Deseniška
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Duplek!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!