Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 23°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Šola zdravja tudi v Soteski


ŠPORT, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
24.11.2015      10:08
A A

Šola zdravja tudi v SoteskiDeli:

 

Že leto dni je, odkar se je topliški skupini Šole zdravja pridružila soteška. Vodja in pobudnica skupine Kristina Struna je namreč po terapijah zaradi težav s hrbtenico začela hoditi na jutranjo telovadbo oziroma Šolo zdravja v Dolenjske Toplice. A se ji je kmalu utrnila zamisel, da bi lahko telovadili tudi v domači vasi.

Tako se je skupinica novembra lani zbrala prvič, od takrat pa polurna telovadba po metodi Nikolaya Grishina predstavlja njihov vsakdan. A ne le to, šestim, sedmim 'oranževcem' – ime se jih je prijelo zaradi prepoznavnih oranžnih majic - se jih je kmalu pridružilo še več, danes pa skupina šteje enajst ali 12 članov – najmlajša članica, ki je kdaj obiskala telovadbo, je bila stara komaj štiri leta, najstarejša pa je že napolnila osem desetletij.

Prostor pri soteškem gasilskem domu (če je vreme slabo pa v domu) je vsak dan, razen ob nedeljah in praznikih, živahen že navsezgodaj. Začnejo namreč ob osmi uri in to ne glede na letni čas in ne glede na vreme. »Medse vabimo še ostale vaščane in sosede. Več nas je, lepše je, s telovadbo pa poskrbimo za svoje zdravje in dobro počutje,« pravi Strunova, ki si želi, da bi se jim pridružili tako Soteščani kot vaščani ostalih vasi. Druženje pa ni obrodilo le boljše gibljivosti, nastala je tudi himna soteške skupine Šole zdravja, katere avtorica je Ana Volf:

 

Soteska je prav lepa vas,

skoz njo teče Krka prav počas.

Ob Krki tej pa grad stoji,

spominja me na mlade dni.

Tam vsako jutro se dobimo,

soncu lep pozdrav mi podelimo,

se materi zemlji zahvalimo,

mi, ki mir, ljubezen,

zdravja vsem želimo.

Leva, desna, ena, dva,

dan po jutru se pozna.

Leva, desna, en, dva, tri,

še srce se veseli.

Ko razmigajo naše se kosti,

nasmeh na ustih zažari,

ko dlan dotakne se dlani.

Tukaj sem in nisem sam,

zato veselo pozdravljam novi dan.

 

Besedilo: MOJCA KREN

Foto: MARKO MAJHEN

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!