Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Severni veter se bo v drugem delu noči polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -1, ob morju malo nad 0 °C.
-2°C | 7°C
torek, 23.01.2018
0°C | 9°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 12°C
petek, 26.01.2018
6°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

V družbi predsednika podelili grb občine in ......


NOVICE

| |
23.07.2015      8:39
A A

V družbi predsednika podelili grb občine in pet županovih zahval


22. julija 1998 je državni zbor razglasil samostojnost Občine Dolenjske Toplice in na ta dan občani praznujejo občinski praznik. Vsako leto je prav na ta dan slavnostna seja občinskega sveta, ki pa je bila letos, ko mineva 800 let od prve omembe Toplic v pisnih virih, še posebej slovesna. Praznovanju se je pridružil predsednik države Borut Pahor, oplemenitil pa ga je nastop zasedbe Concilium musicum Wien.


Podelitev grba Mileni in Jožetu Fabijanu
Podelitev grba Mileni in Jožetu Fabijanu
Deli:

V tem svečanem trenutku vam želim vcepiti malo svojega optimizma. Čeprav vsak dan poslušamo, kako je pri nas hudo, kako ni denarja, da ni dela, se pri nas življenje vseeno vrti. Gradimo vodovod, delamo ceste in pločnike, sveti vse več luči javne razsvetljave. Seveda ne gre v velikih zamahih, ampak po stari ljudski modrosti, ki pravi, da se stegni le toliko, kolikor imaš dolgo odejo. Obljubljam, da bo tako tudi naprej,“ je v svojem nagovoru izpostavil domači župan Jože Muhič, vesel, da se je slovesnosti ob tako visokem jubileju udeležil tudi predsednik. „Iskreno se zahvaljujem, ker ste me povabili medse, da skupaj praznujemo vaš občinski praznik, ob tej priložnosti vam tako v osebnem imenu kot imenu države iskreno čestitam, pa tudi zato, da skupaj proslavimo 800-letnico omembe vašega kraja, ki ima spričo tega slavno preteklost, spričo nekaterih razvojnih kazalcev danes pa sem prepričan, da tudi slavno prihodnost,“ je med drugim dejal Pahor.

 

Na seji, ki jo je povezoval igralec Pavle Ravnohrib, so podelili najvišje priznanje občine, grb, ki sta ga za zelo uspešno delo izjemnega pomena za občino prejela Milena in Jože Fabijan z Dolenjih Sušic. Ob tej priložnosti je župan podelil še pet zahval, in sicer Danielu Krivcu za 10-letno strokovno, zanesljivo, brezhibno in pravočasno opravljeno delo ter vzorne odnose tako z občani kot vodstvom občine, policistoma Andreju Müllerju in Janu Zavodniku, ker sta, čeprav življenjsko ogrožena, s posebno hrabrim in strokovnim ukrepanjem preprečila družinsko tragedijo, Dušanu Gorencu ob jubilejnem 120. darovanju krvi in Dragici Bobnar za dolgoletno skrbno in odgovorno delo z najmlajšimi otroki v vrtcu Gumbek.

Praznovanje so sklenili s koncertom v čast 800-letnice prve omembe Toplic z glasbo habsburškega dvora - koncert sodi v sklop festivala Seviqc Brežice - predsednik republike in župan sta nato v vitrino Rastoče knjige vložila še topliško monografijo, predsednik pa se je vpisal tudi v zlato knjigo občine.

 

MOJCA KREN
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!