Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
6°C | 21°C
petek, 27.10.2017
8°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na svetovni razstavi EXPO Milano 2015


TURIZEM

| |
21.10.2015      16:18
A A

Na svetovni razstavi EXPO Milano 2015Deli:

 

Po 109 letih se je v Milano, svetovno prestolnico mode, vrnila mednarodna razstava EXPO. V času trajanja razstave (od 1. maja do 31. oktobra 2015) je mesto postalo globalno razstavišče, kjer več kot 140 držav predstavlja svoje največje dosežke. Do konca avgusta je EXPO obiskalo 14 milijonov obiskovalcev, v slovenski paviljon pa je dnevno prišlo med 4.000 in 7.000 ljudi.

 

V zadnjem mesecu svetovne razstave se je na povabilo organizatorja slovenske predstavitve SPIRIT Slovenija predstavila tudi regija Jugovzhodna Slovenija. Poleg že ustaljene stalne razstave kulturnih, športnih in gospodarskih dosežkov ter drugih spremljajočih dogodkov, ki so jih priredili v slovenskem paviljonu, so v koordinaciji Razvojnega centra Novo mesto, v okviru katerega deluje tudi regionalna destinacijska organizacija (www.visitdolenjska.eu), predstavili naravno in kulturno dediščino ter turistično ponudbo regije kot turistične destinacije.

 

Za obiskovalce so pripravili zanimivo dogajanje na odru in ob njem. Zgodbo Dolenjske, Bele krajine in Kočevsko-ribniške so prikazali skozi kulinariko v kuharskih šovih (med drugimi se je predstavilo tudi Gostišče Oštarija), skozi razstavo foto kolažev pa naravne in kulturne znamenitosti ter pestro turistično ponudbo. Čudoviti video posnetki so obiskovalce vsaj za trenutek ponesli med dolenjske griče, v dolino Kolpe in Krke, med belokranjske steljnike ali pa na ribniški sejem. Obiskovalci pa so se ves čas EXPA lahko z virtualnimi očali sprehajali po Otočcu ter po obrobju kočevskega pragozda. 15. oktobra je EXPO obiskala tudi delegacija županov občin JV Slovenije, Dolenjske Toplice je predstavljala Majda Gazvoda. Za obiskovalce slovenskega paviljona so pripravili nagradno igro, milijonti obiskovalec pa bo obiskal tudi Dolenjske Toplice.

 

Besedilo: RAZVOJNI CENTER NOVO MESTO

Foto: DOLENJSKI LIST, VISITDOLENJSKA

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!