Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 16°C
torek, 23.10.2017
8°C | 11°C
sreda, 24.10.2017
5°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
7°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Aktualno, angažirano, pestro in zanimivo


NOVICE

| |
10.01.2016      18:17
A A

Aktualno, angažirano, pestro in zanimivo


Prvi sestanek novega uredniškega odbora Vrelca v novi sestavi; spremembe se ne zgodijo čez noč, tudi v našem primeru se ne bodo, bomo pa stremeli k vsebinski nadgradnji in glasilu, ki ga bodo občani radi prebirali in ga imeli še naprej za svojega.


Deli:

Rosana Dular in Primož Primec sta že delovala v uredniškem odboru glasila Vrelec, kot nova člana odbora je občinski svet Občine Dolenjske Toplice potrdil Jožico Kotar in Juša Šenico, kot odgovorna urednica je bila na svetu potrjena Barbara Barbič. Na svojem prvem sestanku v novi sestavi je uredniški odbor začrtal tri vsebinske smernice Vrelca: aktualnosti občinske uprave, poročila oz. reportaže z dogodkov v občini ter novinarski prispevki, s katerimi bomo predstavljali občane, ki so bodisi po svojem delovanju, dosežkih, ustvarjanju zanimivi širšemu krogu, skušali bomo najti odgovore na aktualna vprašanja ali pripombe občanov, objavljali nasvete in podobno.

V vsaki številki Vrelca bomo objavili intervju z enim ozmed občanov oziroma občank; za januarsko številko smo izbrali mag. Tanjo Strniša, državno sekretarko Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, ki je odgovarjala tako na vprašanja, povezana z njenim položajem v aktualni vladi, kot tudi na tista, ki se tičejo domače občine. Poleg aktualnosti s strani občinske uprave in tekočega dogajanja na društvenem področju domače doline predstavljamo tudi album domače glasbene zasedbe Stara šula in odgovarjamo na vprašanja, kaj bo po lastniški menjavi nekdanjega Bara Grmek z alternativno kulturo, ki je dosel osem let uspešno živela v tako imenovanem klubu Kewdr. Poleg že utečenih nasvetov za kmete s strani kmetijskih strokovnjakov ostaja tudi rubrika Skriti kotički narave, na katere opozarja Andrej Hudoklin. Nekaj je sprememb pri rubriki, v kateri ima glavno besedo policija, ravno tako avtor Zabavnega kotička slednjega ne bo več pripravljal. Ostane pa nagradno vprašanje s strani domačih term, ki bo še naprej tudi nagrajevala vaše odgovore. 

 

K sooblikovanju Vrelca ste vsekakor občani vabljeni še naprej; tisti, ki že objavljate svoje prispevke na portalu MojaObčina.si, ste vabljeni, da na delovanje svojih društev po tej poti obveščate tudi vbodoče, v kolikor nimate dostopa do tega kanala, ste vabljeni, da pošljete elektronsko pošto na naslov vrelec.dt@gmail.com. Lahko se obrnete tudi osebno na urednico, telefonska številka je objavljena na omenjeni spletni strani. Še naprej bomo objavljali tudi vaše fotografije, za katere menite, da sodijo na naslovnico Vrelca; lahko jih pošiljate na omenjeni elektronski naslov, pri čemer opozarjamo, da naj bodo fotografije pokončne.

Novi uredniški odbor si želi, da bi Vrelec še naprej našel pot v roke občanov Dolenjskih Toplic, da bi ga radi prebirali in v njem našli številne zanimive vsebine. Vsekakor bomo, kot že rečeno, poiskali tudi kak odgovor na vaša vprašanja, če jih boste imeli, ne bojte pa se niti pohval! Svet in tudi naša občina bi bila veliko lepša, če bi ljudem z jezika vsaj pol tako lahko kot graja, prišla tudi pohvala! In resnici na ljubo, če dobro pogledamo, je tudi v našem okolju mnogo tega, ki si zasluži pohvale. Prijetno branje in vabljeni k sodelovanju!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!