Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
7°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 14°C
torek, 24.10.2017
6°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Piknik družin Aninega sklada


NOVICE

| |
31.07.2015      11:26
A A

Piknik družin Aninega skladaDeli:

Ob godu svete Ane je ustanova Anin sklad zadnjo nedeljo v juliju na jasi v Dolenjskih Toplicah pripravila srečanje družin, že 17. po vrsti. Letošnje druženje številčnejših družin je potekalo pod geslom „Predvsem bodite dobri: Dobrota je tista sila, ki najbolj razoroži ljudi.“ (Henri Lacordaire)

Anin sklad so redovniki in redovnice ustanovili leta 1998 z namenom posredovali materialno in duhovno pomoč ter osebno spremljati družine z več otroki. Vanj je vključenih približno 350 družin, ki imajo skupaj več kot 2000 otrok, na jasi se jih je zbralo približno 75. Družine so hvaležne za takšno obliko druženja. „Za nas, ki smo velikokrat osamljeni v tem pogledu na družino, je Anin sklad kot biser, srčika, ki nas drži skupaj, povezuje in zelo smo hvaležni, da ga imamo, saj se tukaj srečamo družine enako mislečih in podpiramo drug drugega,“ je izpostavila Danica Rihar, mama sedmih otrok. V Aninem skladu sicer družinam pomagajo tako finančno kot duhovno, zanje pripravljajo različna predavanja, se z njimi pogovarjajo in jim pomagajo reševati kakšne težave.

Srečanje so sicer začeli z mašo, ki jo je daroval novomeški škof msgr. Andrej Glavan, nato so poslušali še predavanje Kako lahko zaslužim z domačimi izdelki in pridelki, popoldne pa je bilo namenjeno kopanju v bazenu, druženju, športnim igram, delavnicam, spoznavanju družin in izmenjevanju izkušenj.

 

MOJCA KREN

Foto: TOMAŽ CELAREC
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!