Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
12°C
JUTRI
23°C
16°C
Oceni objavo

Izlet na Plitvička jezera

V četrtek, 11. aprila, je DU Dolenjske Toplice organiziralo za svoje člane izlet na Plitvička jezera. Zbralo se nas je kar 62. Zjutraj smo se odpravili iz Dolenjskih Toplic, mimo Novega mesta in Metlike, kjer smo vstopili v sosednjo Hrvaško. Pot smo nadaljevali mimo Slunja in Karlovca do Plitvičkih jezer, ki so najstarejši nacionalni park naše južne sosede. Za nacionalni park so bila razglašena 8. aprila 1949. leta. Sestavlja ga 16 jezer, ki so med seboj povezana s slapovi. Jezera nastajajo z nalaganjem sadre. Jezerca in izvir reke Korane so obkroženi z gostim gozdom, ki ga sestavljajo bukve, jelke in smreke, predstavljajo pa neprecenljivo naravno dediščino. Plitvička jezera so 26. oktobra 1979 prejela mednarodno priznanje z uvrstitvijo na Unescov seznam svetovne dediščine.

Mi smo si jezera ogledali z vlakcem in ladjico, seveda pa smo nekaj poti ob jezerih tudi prehodili. Na poti domov smo se peljali skozi mesto Slunj in si ogledali Rastoke, čudovite slapove in stare mline na reki Korani in Slunjščici.  Naša zadnja postaja je bil Karlovec, mesto, ki je od naše Metlike oddaljeno samo 17 kilometrov in ga objemajo kar štiri reke.

Polni čudovitih razgledov in dobre volje smo se zvečer vrnili v Dolenjske Toplice.

 

Marija Andrejčič

Oglejte si tudi