Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 11°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
7°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Javna razsvetljava tudi v Občicah


NOVICE

| |
14.11.2015      17:56
A A

Javna razsvetljava tudi v ObčicahDeli:

 

6. novembra smo uradno »razsvetlili« tudi del Občic. Dogodek, na katerega smo dolgo čakali, saj je ta del vasi nekoč že imel javno luč, ki so jo prižigali in ugašali ročno. Na odprtju se je zbralo precej domačinov, župan Jože Muhič, direktor občinske uprave Rado Javornik, program pa je povezoval Primož Primec. Za kulturni del so poskrbele ljudske pevke Rožce, za kar se jim najlepše zahvaljujemo.

 

Prisotne je na začetku pozdravil predsednik sveta vaške skupnosti Željko Hohnjec, ki je na kratko povzel potek izgradnje ter pohvalil hitrost od odločitve do izpeljave projekta. Domačin, občinski svetnik Marjan Štangelj je izpostavil potrebo po nadaljnji izgradnji javne razsvetljave ter ostale infrastrukture. Župan je prisotne seznanil s tehničnimi podatki javne razsvetljave ter pohvalil delo vaške skupnosti. 

Trasa delno poteka po že obstoječem cevnem razvodu, ki so ga namestili ob izgradnji optičnega omrežja, treba pa je bilo pridobiti še vsa soglasja za priklop na novo priključno omarico, je pojasnil župan Jože Muhič. Nove svetilke so sodobne izvedbe v LED tehnologiji ter varčne. Vrednost izvedenih del je znašala dobrih 17 tisočakov. Občina namerava v prihodnje traso podaljšati še do križišča z državno cesto oziroma do bližnjega avtobusnega postajališča, je še dodal Muhič. 

 

Poleg prve javne razsvetljave v naši skupnosti pa se letos lahko pohvalimo, da smo skupaj z občinsko upravo uspeli zelo dobro poskrbeti za varnost šolskih otrok, uredili smo nove komunalne otoke in ustrezno opremili obstoječe .

 

Na koncu smo vse prisotne povabili v klet Kulpar pri Kopovih na zakusko, za katero so poskrbele naše domačinke. Druženje, pesem in veselo razpoloženje so se nadaljevali do poznih večernih ur.

 

VAŠKA SKUPNOST POD SREBOTNIKOM

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!