Logo MojaObčina.si

Dolenjske Toplice

DANES
19°C
10°C
JUTRI
15°C
9°C

Dan žena pri Kolesarju

Tradicionalno srečanje ob dnevu žena Društva upokojencev Dolenjske Toplice je bilo v gostilni Kolesar na Dolenjih Sušicah. Zbralo se nas je 65. V počastitev praznika smo pripravili kratek kulturni program; naša člana Katica in Tone Potočnik sta zapela pesem Roža, gorska roža. Razvedrilna sekcija, ki deluje že eno leto, je izvedla skeč Pri nas dama 2. del. Pri izvedbi so sodelovali Tone Pekolj, Micka Tomažin, Toni Zupančič in Slavica Strajnar, ki je tudi avtorica skeča. Vsebina nas je spravila v smeh in dobro voljo. Naši pesnici Micka Tomažin in Minka Pečaver Potočnik sta recitirali vsaka po eno svojo pesem. Za zaključek programa sta nam Katica in Tone Potočnik zapela še prelepo pesem Ne budite me, vas prosim. Ob njunem petju smo uživali.

Predsednik DU Dušan Kraševec, ki je hkrati tudi podpredsednik PZDU Dolenjske in Bele krajine, je vsem ženam voščil za praznik in zaželel prijetno druženje. Za glasbo na srečanju je skrbel Marjan Tisovec; plesišče je bilo polno, prijazni gostinci pa so poskrbeli za dobro hrano in pijačo. Člani društva so vsem zbranim ženskam poklonili rožico. Majhnih pozornosti je vesela vsaka ženska. Lepa misel, skromno darilo gotovo polepša praznik, namenjen ženskam. 


Pripravila: Milica Lukšič, vodja sekcije za kulturo

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi