Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
8°C | 15°C
torek, 23.10.2018
7°C | 15°C
sreda, 24.10.2018
8°C | 18°C
četrtek, 25.10.2018
8°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Občina Dobrovnik je postala ......


NOVICE

| |
21.12.2016      15:01
A A

Občina Dobrovnik je postala "polnoletna"/Dobronak Község „nagykorú” lettDeli:

Na prireditvi ob občinskem prazniku, ki je potekala v nedeljo 18.12.2016, sta zbrane nagovorila župan Marjan Kardinar in Ana Car, predsednica Madžarske samoupravne narodne skupnosti Občine Dobrovnik.

Slavnosti govornik predsednik državnega zbora, dr. Milan Brglez je v svojem govoru poudaril sposobnost složnega sobivanja v občini, kar je v današnjih časih, ko smo vse prepogosto priča nestrpnosti, nesprejemanju in zavračanju, še toliko bolj občudovanja vredna in pohvalna. Kot je povedal, je Občina Dobrovnik realizirala  veliko dobrih in pomembnih razvojnih projektov, investirala v ključne javne objekte, komunalno infrastrukturo in informacijsko tehnologijo. Geografsko gledano majhna občina je z vidika odprtosti in širine izjemno velika ter da se lahko pohvali ne le z dvojezičnostjo, temveč tudi s složnim in strpnim sobivanjem občank in občanov, Slovencev, Madžarov in Romov.

V kulturnem programu so sodelovali učenci DOŠ Dobrovnik in pevci Dobronaki Nótázók.


Plaketo Občine Dobrovnik so prejeli: Tomaž Benkovič, Franc Koša in Strelsko društvo JEZERO Dobrovnik.


Županovo priznanje so prejele pionirke Strelskega društva Jezero Dobrovnik in Društvo vinogradnikov Dobrovnik ob 20-letnici delovanja.


A községi ünnep alkalmából megszervezett ünnepségen, 2016. december 18-án az egybegyűlteket Marjan Kardinar polgármester úr és Car Ana, a Dobronak Községi Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösség elnök asszonya köszöntötte.

 

Ünnepi beszédet dr. Milan Brglez, a szlovén Országgyűlés elnöke mondott. Erényként kiemelte a községben megvalósuló békés együttélést, amely napjainkban, amikor egyre gyakrabban vagyunk tanúi az intoleranciának, a másság nem elfogadásának, elutasításának, ez a tulajdonság csodálatra és dicséretre méltó. Hangsúlyozta, a Dobronak Község számos jó és fontos fejlesztési projektet megvalósított, sokat fektetett a kulcsfontosságú létesítmények, a kommunális infrastruktúra és az információs technológia kiépítésébe. A földrajzi szempontból kicsinek minősülő község nyitottságát és szélességét tekintve végtelen, nem csak a kétnyelvűséggel dicsekedhet, hanem a szlovének, magyarok és romák békés és toleráns együttélésével is.

 

A kultúrműsorban a Dobronaki KÁI tanulói és a Dobronaki Nótázók szerepeltek.

 

Dobronak Község Plakettjét Tomaž Benkovič, Franc Koša és a Jezero Céllövő Egyesület kapta meg.

 

Polgármesteri elismerésben a Jezero Céllövő Egyesület junior lány tagjai és a Dobronaki Szőlő- és Bortermelők egyesülete részesült, fennállása 20. évfordulója alkalmából. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA DOBROVNIK DOBRONAK KOZSEG? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OBČINA DOBROVNIK DOBRONAK KOZSEG
OBČINA DOBROVNIK DOBRONAK KOZSEG
DOBROVNIK 297
Tel:02 577 68 80

Bodite prvi pri oddaji mnenja.