Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
13°C
10°C
SRE.
22°C
11°C
7402

Jaslice pri cerkvi na Dobrovi

Dobrovce in ostale obiskovalce prvič pozdravljajo jaslice na odru pri župnijskem domu. Prejšnja leta so bile jaslice postavljene le v cerkvi pod kipom Marije iz Lurda, tokrat pa so, na pobudo župnika Alojzija Goloba, postavljene zunaj in na ogled tudi takrat, ko je cerkev zaklenjena.

Jaslice si lahko obiskovalci predstavljajo kot katero izmed vasi v dobrovski fari ali pa le prepoznajo kakšno podrobnost, ki se jim zdi znana. Zlahka pa se bo z mahom prekrita pokrajina zdela domača tudi romarjem od drugje. Glavni konstruktor jaslic je Franci Prek s Šujice, ki ga je župnik ob 300-letnici župnijske cerkve povabil, da bi jaslice tokrat postavil na večjem prostoru. Makete domačij, skednjev in cerkvice so nastale že mnogo prej in so plod dolgoletnega truda, ki ga je Franci vložil v vse mogoče podrobnosti. Strešniki na strehah so narejeni iz več kot sto let starega bobrovca, v notranjosti cerkvice lahko pozoren obiskovalec opazi tudi klopi. Prav v maketi cerkvice bodo obiskovalci lahko prepoznali pred kratkim obnovljeno gabrsko podružnično cerkev. Franci Prek je že v preteklosti postavil na ogled svoje makete, a tolikšne pozornosti in občudovanja kot tokrat še niso bile deležne. Za tako velik projekt je bilo potrebno nabrati tudi veliko mahu, saj več kot 20 kvadratnih metrov pokrajine ni hitro prekrite. Mah so že več tednov pred božičem nabirali domačini. Pri postavljanju jaslic so Franciju pomagale Jana Žvokelj, Julijana Urbančič in Marta Grom iz Brezij. Da so dobile končno podobo, so postavljavci potrebovali skoraj dan dela, vseh ur priprav pa niti nihče ne zna prešteti ali izračunati.

 

Mitja Prek

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi