Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Jaslice pri cerkvi na Dobrovi


VERSKE

| |
03.01.2017      17:20
A A

Jaslice pri cerkvi na Dobrovi


Dobrovce in ostale obiskovalce prvič pozdravljajo jaslice na odru pri župnijskem domu. Prejšnja leta so bile jaslice postavljene le v cerkvi pod kipom Marije iz Lurda, tokrat pa so, na pobudo župnika Alojzija Goloba, postavljene zunaj in na ogled tudi takrat, ko je cerkev zaklenjena.


Postavljavci jaslic z župnikom Alojzijem Golobom (foto: Mitja Prek)
Postavljavci jaslic z župnikom Alojzijem Golobom (foto: Mitja Prek)
Deli:

Jaslice si lahko obiskovalci predstavljajo kot katero izmed vasi v dobrovski fari ali pa le prepoznajo kakšno podrobnost, ki se jim zdi znana. Zlahka pa se bo z mahom prekrita pokrajina zdela domača tudi romarjem od drugje. Glavni konstruktor jaslic je Franci Prek s Šujice, ki ga je župnik ob 300-letnici župnijske cerkve povabil, da bi jaslice tokrat postavil na večjem prostoru. Makete domačij, skednjev in cerkvice so nastale že mnogo prej in so plod dolgoletnega truda, ki ga je Franci vložil v vse mogoče podrobnosti. Strešniki na strehah so narejeni iz več kot sto let starega bobrovca, v notranjosti cerkvice lahko pozoren obiskovalec opazi tudi klopi. Prav v maketi cerkvice bodo obiskovalci lahko prepoznali pred kratkim obnovljeno gabrsko podružnično cerkev. Franci Prek je že v preteklosti postavil na ogled svoje makete, a tolikšne pozornosti in občudovanja kot tokrat še niso bile deležne. Za tako velik projekt je bilo potrebno nabrati tudi veliko mahu, saj več kot 20 kvadratnih metrov pokrajine ni hitro prekrite. Mah so že več tednov pred božičem nabirali domačini. Pri postavljanju jaslic so Franciju pomagale Jana Žvokelj, Julijana Urbančič in Marta Grom iz Brezij. Da so dobile končno podobo, so postavljavci potrebovali skoraj dan dela, vseh ur priprav pa niti nihče ne zna prešteti ali izračunati.

 

Mitja Prek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.