Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, po nižinah v notranjosti bo večinoma nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem ob šibki burji okoli 12.
10°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 19°C
nedelja, 21.10.2018
8°C | 17°C
ponedeljek, 22.10.2018
7°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 18.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Ene najlepših jaslic


SOSED SOSEDU, VERSKE

| |
21.01.2017      5:26
A A

Ene najlepših jaslic


Jaslice v polhograjski cerkvi Marijinega rojstva že vrsto let slovijo kot nekaj posebnega. So ene izmed večjih in po mnenju mnogih med najlepšimi daleč naokoli, saj vsako leto predstavljajo drugo slovensko pokrajino, za kar že 30 let skrbi jasličar Marjan Malovrh s svojo ekipo.


Deli:

Jaslice v župnijski cerkvi v Polhovem Gradcu so predstavljale že kar nekaj slovenskih pokrajin. Letos pa so se ustvarjalci podali tja, kamor običajno človekovo oko ne seže – v podzemlje. Marjan Malovrh pravi, da je leta skupaj z družino odkrival in raziskoval tudi podzemne jame in ugotavljal, da so te ravno tako skrivnostne, kot je skrivnostna in čarobna tista noč, ko se je rodilo božje dete. Tako je nastala ideja za upodobitev letošnjih župnijskih jaslic.

Ker je delo zahtevno in prostor za postavitev velik, so prva pripravljalna dela stekla že konec oktobra, in sicer so začeli izdelovati hiše, cerkve, zvonove. Potrebno je bilo zagotoviti tudi različne materiale in jih naročiti iz tujine. Zaradi obsežnega projekta so tudi z deli v cerkvi začeli kar 14 dni pred božičem, nato pa tam vsak dan "oddelali šiht". Najprej je bilo postavljeno ogrodje, nato so oblikovali podzemne jame in kapnike. V zadnjem tednu pa so postavljali pastirje, elektrificirali jaslice, saj se tu pastirji tudi vidno premikajo, in namestili vse dodatke. "Nato je prišel tisti večer, zaradi katerega vse to z veseljem delamo," pripoveduje jasličar in nadaljuje, "nad jaslicami so zasijale zvezde. Tudi te so pri nas nekaj posebnega. Bog ve koliko želja se bo letos obiskovalcem cerkve izpolnilo, saj zvezdnih utrinkov ni malo – le pozoren moraš biti, pa ti gotovo ne uide." Zvezdne utrinke nad jaslicami lahko v polhograjski cerkvi ujamete vse do svečnice.

Marjan Malovrh letos obeležuje jubilejnih 30 let, odkar je takratni polhograjski župnik Danijel Kaštrun predal skrb za jaslice mladi ekipi, ki od takrat pod njegovim vodstvom neprekinjeno skrbi, da so jaslice v Polhovem Gradcu vsako leto nekaj posebnega. Ob tem jubileju se zahvaljuje vsem, ki so v teh letih pomagali pri ustvarjanju.

Nadja Prosen Verbič

Foto: M. M.

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 463
Izšla: 01.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2018
Danes ni dogodkov.
19.10.2018 | Kultura
Noč godbe
27.10.2018 | Družabni dogodki
3.MEDGENERACIJSKO DRUŽENJE
19.10.2018 | Kultura
Noč godbe
21.10.2018 | Kultura
Voden ogled Muzeja pošte in telekomunikacij za seniorje
27.10.2018 | Družabni dogodki
3.MEDGENERACIJSKO DRUŽENJE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.