Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
4°C
-1°C
JUTRI
4°C
-5°C
4983

Zelena luč ureditvi Polhovega Gradca

Dobrova, 29. marec – Občinski svetniki občine Dobrova - Polhov Gradec so v sklopu 18. redne seje soglasno potrdili predlog Odloka o OPPN za enotno urejanje prostora PG-12. Na seji so govorili tudi o pravilniku o dodelitvi proračunskih sredstev za postavitev malih komunalnih čistilnih naprav v občini do leta 2023, predlogu sklepa o ukinitvi javnega dobrega na zemljiščih v k. o. Polhov Gradec, zaključnem računu občine za leto 2016 ter se seznanili s poročilom o delu nadzornega odbora v lanskem letu ter načrtom za letos. Vsi pripravljeni predlogi so po opravljenih odprtih javnih razpravah na seji dobil pozitivno mnenje navzočih svetnikov.

V skladu s prostorskim razvojem občine Dobrova - Polhov Gradec, pri čemer je naselje Dobrova upravno, Polhov Gradec pa se razvija kot turistično središče, potekajo nadaljnji koraki. Občinski svetniki so na zadnji seji na mize dobili predlog odloka o občinskem podrobnem prostorskem načrtu za enotno urejanje prostora PG-12, čigar namen je zagotoviti celovito oblikovno in funkcionalno podobo tega dela naselja. Akt jim je predstavil pripravljavec Aleš Mlakar, predstavnik podjetja Arrea. Poudaril je, da je bistvo akta prenova jedra Polhovega Gradca oziroma dela od avtobusne postaje do stare Severjeve hiše, in sicer v sodobno ter za prebivalce prijetno naselje. Dotaknil se je obnove nekaterih poslopij – stavbe avtobusne postaje, ki po novem vključuje tudi informativno točko ter tržni prostor, in nekaterih posodobitev prometne ureditve, kot so: širše krožno obračališče za avtobus, nanos ob delu ceste, pločnik, parkirna mesta ... Dejal je, da predlog predvideva tudi možnost gradnje obvoznice ter izpostavil dodano vrednost projekta, ki ob ohranitvi amfiteatralnega pogleda na Polhov Gradec in zeleno površino v prvi vrsti predstavlja skrb za večjo varnost pešcev na tem območju. Po predstavitvi je župan seznanil svetnike, da sta predlog že obravnavali in pohvalili Krajevna skupnost Polhov Gradec in pristojna komisija. Avtor predloga je nato odgovarjal še na vprašanja in pobude svetnikov, ki so se nanašali predvsem na morebitno obvoznico, nova parkirna mesta in obnovo podestov, katerih soavtor je celo veliki slovenski arhitekt Jože Plečnik. Po glasovanju so svetniki s sprejemom OPPN občini dali možnost, da začne s pridobivanjem gradbenega dovoljenja, ki bo ustvarilo pogoje za nadaljnji razvoj Polhovega Gradca kot turističnega središča, ki bo prebivalcem omogočilo varnejše in bolj kakovostno bivanje.


Nadja Prosen Verbič


Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!