Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno in ponekod po nižinah sprva megleno. V notranjosti Slovenije se bodo občasno pojavljale manjše padavine, deloma plohe. Zapihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 14, na Primorskem do 18 °C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 20.10.2018
9°C | 20°C
torek, 22.10.2018
5°C | 14°C
sreda, 23.10.2018
4°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
7°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zbor Višajčki osvojil srebrno priznanje


KULTURA, SOSED SOSEDU

| |
19.06.2017      5:35
A A

Zbor Višajčki osvojil srebrno priznanje


Na regijskem tekmovanju v Šentvidu pri Stični je v soboto, 20. maja, Mladinski pevski zboro Višajčki osvojil srebrno priznanje.


Deli:

Letos se je na regijska tekmovanja prijavilo rekordno število otroških in mladinskih pevskih zborov iz cele Slovenije. Skupaj je nastopilo 97 zborov in zato je bila konkurenca zelo zahtevna. Kljub temu pa se polhograjske pevke niso ustrašile. Članice Mladinskega pevskega zbora Višajčki, ki že od malih nog nepretrgoma pojejo pri Višajčkih, so kljub majhnemu številu pokazale svoje odlike. Zato smo si po oceni strokovne žirije prislužili srebrno priznanje. Njihova mentorica Ema Nartnik poudarja, da so vsa tovrstna priznanja zelo pomembna, saj sta tako mladinski kot tudi otroški pevski zbor Višajčki edina pevska zbora, ki ne delujeta v okviru šole, temveč pod okriljem Kulturnega društva Gregor Rihar in se udeležujeta revij in tekmovanj. Temu pa dodaja, da gre pri njih še za eno posebnost, saj so cerkveni zbor in jim prav zato priprave na cerkvene praznike vzamejo kar nekaj časa. Sicer pa so tekmovanja za mlade pevce spodbuda, priznanja pa potrditev njihovega pevskega talenta. Hkrati pa na ta način vzgajajo mlade, da se bodo še naprej radi kakovostno ljubiteljsko-kulturno udejstvovali. Nartnikova pravi, da bodo prav pevci Višajčkov poskrbeli, da se bo na Polhograjskem ljubezen do dobrega in lepega petja ohranjala naprej.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!