Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
1°C
-2°C
TOR.
3°C
-4°C
Deli
5221

Zbor Višajčki osvojil srebrno priznanje

Na regijskem tekmovanju v Šentvidu pri Stični je v soboto, 20. maja, Mladinski pevski zboro Višajčki osvojil srebrno priznanje.

Letos se je na regijska tekmovanja prijavilo rekordno število otroških in mladinskih pevskih zborov iz cele Slovenije. Skupaj je nastopilo 97 zborov in zato je bila konkurenca zelo zahtevna. Kljub temu pa se polhograjske pevke niso ustrašile. Članice Mladinskega pevskega zbora Višajčki, ki že od malih nog nepretrgoma pojejo pri Višajčkih, so kljub majhnemu številu pokazale svoje odlike. Zato smo si po oceni strokovne žirije prislužili srebrno priznanje. Njihova mentorica Ema Nartnik poudarja, da so vsa tovrstna priznanja zelo pomembna, saj sta tako mladinski kot tudi otroški pevski zbor Višajčki edina pevska zbora, ki ne delujeta v okviru šole, temveč pod okriljem Kulturnega društva Gregor Rihar in se udeležujeta revij in tekmovanj. Temu pa dodaja, da gre pri njih še za eno posebnost, saj so cerkveni zbor in jim prav zato priprave na cerkvene praznike vzamejo kar nekaj časa. Sicer pa so tekmovanja za mlade pevce spodbuda, priznanja pa potrditev njihovega pevskega talenta. Hkrati pa na ta način vzgajajo mlade, da se bodo še naprej radi kakovostno ljubiteljsko-kulturno udejstvovali. Nartnikova pravi, da bodo prav pevci Višajčkov poskrbeli, da se bo na Polhograjskem ljubezen do dobrega in lepega petja ohranjala naprej.

 

Nadja Prosen Verbič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij