Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo zjasnilo. Zjutraj bo pretežno jasno, po nekaterih kotlinah in dolinah bo megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18°C.
14°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 30°C
nedelja, 23.09.2018
15°C | 20°C
ponedeljek, 24.09.2018
13°C | 21°C
torek, 25.09.2018
17°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Gradnja čistilne napreduje


OBČINSKE

| |
17.09.2017      7:08
A A

Gradnja čistilne napredujeDeli:

Obnova čistilne naprave v Polhovem Gradcu spada med pomembnejše dejavnosti za razvoj občine, hkrati pa gre za enega težjih finančnih projektov v občini, ki ga v večini financira Holding Ljubljana, katerega solastnica je tudi občina Dobrova - Polhov Gradec. Projekt, vreden več kot tri milijone evrov, bo namreč prispeval k izboljšanju kakovosti bivalnega okolja in življenja prebivalcev na območju Polhovega Gradca in sosednjih naselij, saj bo nova tehnologija povečala učinkovitost in omogočila doseganje zakonsko predpisanih standardov čiščenja odpadne vode, poleg tega pa bo zaradi večje zmogljivosti obnovljene čistilne naprave mogoč priklop novih gospodinjstev.
Po zagotovilu predstavnika občinske uprave Janeza Jelovška, ki pokriva področje naložb v občini, obnova čistilne naprave poteka po terminskem načrtu. Zgrajeni so že biološki bazen, objekt za mehansko predčiščenje, zadrževalnik ter objekt s puhali in finimi grabljami. V nadaljevanju leta bo izvajalec zgradil še valjast zalogovnik za blato, izdelal ostrešji na dveh že zgrajenih objektih, predvsem pa bo začel z montažo strojnih in elektro inštalacij. Z inštalacijskimi deli bo predvidoma zaključil do februarja 2018. Temu bodo sledili montaža opreme in urejanje okolice ter marca začetek polletnega poizkusnega obratovanja. Zaključek gradnje s pridobitvijo uporabnega dovoljenja je načrtovan za 29. september 2018.


Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!