Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
15°C
-2°C
JUTRI
15°C
-2°C
Deli
5531

Gradnja čistilne napreduje

Obnova čistilne naprave v Polhovem Gradcu spada med pomembnejše dejavnosti za razvoj občine, hkrati pa gre za enega težjih finančnih projektov v občini, ki ga v večini financira Holding Ljubljana, katerega solastnica je tudi občina Dobrova - Polhov Gradec. Projekt, vreden več kot tri milijone evrov, bo namreč prispeval k izboljšanju kakovosti bivalnega okolja in življenja prebivalcev na območju Polhovega Gradca in sosednjih naselij, saj bo nova tehnologija povečala učinkovitost in omogočila doseganje zakonsko predpisanih standardov čiščenja odpadne vode, poleg tega pa bo zaradi večje zmogljivosti obnovljene čistilne naprave mogoč priklop novih gospodinjstev.
Po zagotovilu predstavnika občinske uprave Janeza Jelovška, ki pokriva področje naložb v občini, obnova čistilne naprave poteka po terminskem načrtu. Zgrajeni so že biološki bazen, objekt za mehansko predčiščenje, zadrževalnik ter objekt s puhali in finimi grabljami. V nadaljevanju leta bo izvajalec zgradil še valjast zalogovnik za blato, izdelal ostrešji na dveh že zgrajenih objektih, predvsem pa bo začel z montažo strojnih in elektro inštalacij. Z inštalacijskimi deli bo predvidoma zaključil do februarja 2018. Temu bodo sledili montaža opreme in urejanje okolice ter marca začetek polletnega poizkusnega obratovanja. Zaključek gradnje s pridobitvijo uporabnega dovoljenja je načrtovan za 29. september 2018.


Nadja Prosen Verbič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!