Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
14°C
0°C
JUTRI
14°C
2°C
Deli
5043

Zakaj se del projektov prestavlja v 2018?

Leto je pri koncu in na Dobrovi ostaja kar nekaj nedokončanih infrastrukturnih projektov …

Župan Franc Setnikar pojasnjuje, da ostajajo na področju posodobitve infrastrukture na območju Dobrove nedorečeni trije večji projekti, ker z lastniki zemljišč še vedno niso dogovorjeni, zato se tudi dela še niso začela. Gre za parkirišče in nadaljevanje pločnika proti zahodu Dobrove. To je makadamsko parkirišče ob horjulski cesti, kjer so predstavniki občine naleteli na težave oz. nasprotovanje lastnikov zemljišč. Urejanje parkirišča in pločnika bi se lahko začelo na delu zemljišča, kjer je lastnica občina, kjer projekt vključuje zasebna zemljišča, pa ga bo po predvidevanjih župana naslednje leto najverjetneje treba spremeniti, če si Dobrova to želi. Podobna zgodba se že nekaj časa vrti okoli dveh cest na Hruševem, in sicer v naselju Selo, kjer bi radi skupaj s plinifikacijo uredili še javno razsvetljavo in pločnik, ter v starem delu Hruševega, kje je že stekla obnova od most do odseka, radi pa bi nadaljevali, če jim bo uspelo z lastniki zemljišč najti skupni jezik.
Vsi projekti se prestavljajo v naslednje proračunsko leto v upanju, da bo novo leto prineslo nekoliko več razumevanja. Župan glede težav z lastniki zemljišč, na katere pri snovanju in iskanju optimalnih rešitev za posodobitev infrastrukture v občini pogosto naleti, pravi, da bi vsi občani morali razumeti, kakšen je resničen in pravi pomen cest – da pridobimo vsi, ki ceste uporabljamo, in ne le občina, ki skrbi za dela: "Dejstvo je, da nobeden od nas ne more nikamor od doma, ne da bi stopil na tuje zemljišče, občina je le institucija, ki stvari ureja in skrbi za ustrezno in kakovostno življenje občanov."

 

Besedilo: Nadja Prosen Verbič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!