Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 6°C
sreda, 29.11.2017
2°C | 2°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Dobrodelni koncert župnijske Karitas


PROSTOVOLJSTVO, VERSKE

| |
23.11.2012      9:58
A A

Dobrodelni koncert župnijske Karitas


Šentjošt, 18. november – Drugemu koncertu šentjoške župnijske Karitas je tudi letos prisluhnila nabito polna dvorana lokalnega kulturnega doma. V slabi dve uri dolgem programu, ki ga je Tone Kompare, predsednik Škofijske Karitas Ljubljana, označil kot enega najboljših, je nastopilo preko deset lokalnih in drugih glasbenih izvajalcev.


Publika
Publika
Deli:

Kot je že sam naslov prireditve povedal »Veselje v sožitju«, je bil njen osnovni namen, da ljudje družno pomagajo ljudem v stiski. Pozdravni nagovor je imel župan Občine Dobrova – Polhov Gradec Franc Setnikar, ki je nagovoril zbrane, naj sožitje iz te prireditve prenesejo tudi v vsakodnevne odnose do ljudi. Državnozborska poslanka Alenka Jeraj pa je pozvala k deljenju upanja in pomoči, kajti to bogati ne le tiste, ki jim pomagamo, marveč tudi nas sam, ki dajemo.


Na odru se je zvrstilo enajst izvajalcev, od tega nekaj domačinov, nekaj pa jih je prihajalo tudi iz malo bolj oddaljenih koncev. Nastopili so: Ansambel Jurčki, Skupina One night band, Ansambel Prosen, skupina Ultra, Ansambel Mladi Godci, Mladinski zbor Šentjošt, Ansambel Javor, Katarina Tominec, Martina Kavčič, Pia in Doroteja Demšar, harmonikarja Tomaž Demšar in Blaž Kavčič ter Ansambel Nevihta. Program je povezoval Matej Kavčič.


V sklepnem delu glasbenega večera se je organizator zahvalil sodelujočim, posebj pa tudi Marku Oblaku, ki je Karitas daroval invalidski voziček in Francu Smrekarju za dve veliki termo posodi za čaj. Za mikrofon je stopil tudi Kompare, ki je dejal, da šentjoški koncert sodi po duši in po programu med najboljše, kar jih je doživel v svoji »poklicni karieri« v vlogi predsednika ljubljanske škofijske Karitas. Na koncertu so s prostovoljnimi prispevki zbrali dobrih 1500 evrov.

Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.