Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Smučarska tekmovanja na Šentjoštu


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
13.02.2013      9:33
A A

Smučarska tekmovanja na Šentjoštu


Šentjošt – Konec januarja in v začetku februarja sta bili na smučišču Šentjošt organizirani že tradicionalni smučarski tekmi, in sicer tradicionalni veleslalom šentjoških hribov in dolin ter tradicionalni superveleslalom.


Deli:

»Čudovito je zmagati pred domačim občinstvom. Zabavala sem se, a za zmago sem se morala tudi boriti. Spodbujala me je krasna množica, zato ni lahko. Prav ponosna sem nase,« so bile na letošnji Zlati lisici na mariborskem Pohorju prve besede zmagovalke in naše smučarske šampionke Tine Maze. Prav s temi besedami bi lahko svoj nastop komentirali najboljši in najhitrejši na šentjoških smučarskih tekmah. Vedno so jih namreč spremljali glasni domači navijači in vedno se je bilo potrebno boriti, saj je bilo na startni listi vsakokrat veliko tekmovalcev. Na srečo je bilo kategorij kar nekaj, tako da konkurenca vedno ni bila povsem nepremagljiva, odličij pa je bilo tudi kar nekaj.

Na nedeljo letošnje slovenske Zlate lisice, 27. januarja se je na Šentjoštu odvijal že dvaindvajseti tradicionalni veleslalom šentjoških hribov in dolin. Dva tedna kasneje, 10. februarja pa je skoraj pod enakimi pogoji potekal enajsti tradicionalni superveleslalom. Proga je bila vselej, po zaslugi organizatorjev članov ŠD Šentjošt, odlično pripravljena. Oba dogodka sta na smučišče privabila množico navdušencev smučanja. Posebej zabavno je bilo opazovati najmlajše, ki so se med vraticami peljali prvič in tako prvič okusili adrenalin smučarskega tekmovanja. Tiste najhitrejše je dober rezultat prav gotovo navdušil, da se bodo s progo spopadli še kdaj. Tisti malo manj dobri pa so si z zanimanjem ogledali zares hitre starejše tekmovalce v pravih tekmovalnih dresih, ki bodo malim tekmovalcem ostali vzor, da bodo nekoč tudi sami postali prav tako hitri in pogumni kot oni.

 

Rezultate in fotogalerijo iz obeh tekmovanj si lahko ogledate na spletni strani Športnega društva Šentjošt, in sicer na

http://www.stjost.si/~sd/images/stories/tekma-27.1./portno_drutvo_entjot_-_Rezultati.pdf oziroma http://www.stjost.si/~sd/images/stories/sds-rezultati-11.SVSL.pdf.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.