Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Na severu in zahodu bo povečini suho, drugod bodo občasno padavine, nekoliko več jih bo v južni in jugovzhodni Sloveniji. Meja sneženja bo med 800 in 1000 metri nadmorske višine, zvečer pa se bo ponekod v jugovzhodni Sloveniji spustila do nižin. V večjem delu države bo zapihal severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 8, ob morju in na jugovzhodu do 12 °C.
1°C | 5°C
sobota, 20.01.2018
1°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 5°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 6°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

8. Vesnin ples ob glasbi, plesu in pozitivni ......


ŠPORT

| |
23.06.2014      11:33
A A

8. Vesnin ples ob glasbi, plesu in pozitivni energiji


Tradicionalna zaključna plesna produkcija plesnega kluba Forma in društva Panorama je tudi letos, v nedeljo, 15. junija, na Dobrovi postregla z bogato plesno predstavo.


Deli:

Še vedno ostaja živ spomin na pokojno plesalko Vesno. Pred osmimi leti so jo številni občudovali v vlogi deklice Doroteje. Bila je nasmejana, sproščena in imela je posebno iskrico v očeh. Takrat, na tisti posebni dan, je zadnjič zaplesala. Mnogi mlajši plesalci je žal niso imeli čast spoznati. So pa izvedeli zanjo – da je bila tista deklica, ki je imela močno voljo do dela in je bila vedno pripravljena priskočiti na pomoč.

Zaplet s cesarjevimi oblačili je bil rdeča nit plesne predstave, na kateri so se predstavili najmlajši cepetavčki, navihani hiphoparji, živahni plesalci stepa, plesne mame in pravi tekmovalci. Plesna učiteljica Nataša Potočnik, ki je tudi idejna vodja plesnega spektakla, je s pomočjo svoje ekipe v zelo polni športni dvorani na Dobrovi spomnila na mlado plesalko Vesno. Ko je njenim staršem predala šopek lepih cvetlic, da jih bodo ponesli na njen prezgodnji grob, je poskrbela za lepo simbolno gesto.

Na plesnem parketu so veliki plesni mojstri pokazali svoje nasmejane obraze, izredno motoriko in skladnost gibanja, skupinsko dinamiko ter pozitivno energijo, od najmlajših pa vse do zagretih mamic. Na estetsko okrašenem odru, krasila so ga oblačila, šopki in barvna igra svetlobe, sta pripovedovalki razpletali zgodbo, vmesne točke s plesnimi vložki ob raznovrstni dobri glasbi pa so bile paša za oči in ušesa. Melodije so se lepo razlegale po dvorani, plesalke in plesalci pa so v lepih kostumih prikazali veščine gibanja, korakanja, poskakovanja in medsebojnega skladnega sodelovanja. Vse to pa je dobro ogrelo in navdušilo tudi številno publiko, ki je bogate in raznovrstne plesne nastope podprla z bučnimi aplavzi.

 

Robi Kržič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2018
Danes ni dogodkov.
20.01.2018 | Kultura
Svetniki
20.01.2018 | Kultura
Svetniki
21.01.2018 | Kultura
Voden ogled Muzeja pošte in telekomunikacij za seniorje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.