Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Danes bo jasno. Popoldne bo na severovzhodu zapihal šibak jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 12 °C.
-1°C | 13°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 8°C
petek, 26.01.2018
5°C | 11°C
sobota, 27.01.2018
6°C | 11°C
nedelja, 28.01.2018
3°C | 12°C
Opozorila
Sreda, 24.1.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
13°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Člani SDS pomagali odpravljati posledice ......


SOSED SOSEDU

| |
23.09.2014      8:12
A A

Člani SDS pomagali odpravljati posledice avgustovskega neurja na Polhograjskem


V začetku avgusta je neurje z obilnimi padavinami močno prizadelo območje Polhovega Gradca in Črnega Vrha z okolico. Pri tem se je sprožilo okoli 50 zemeljskih plazov, uničenih je bilo več kilometrov cestne infrastrukture, neurje pa je ogrozilo tudi domove naših krajanov.


Deli:

V Občinskem odboru SDS Dobrova - Polhov Gradec verjamemo v solidarnost in medsebojno pomoč, zato smo se v soboto, 9. avgusta, na pobudo naših članov in skupaj s poslancem iz našega volilnega okraja, mag. Anžetom Logarjem, pridružili delovni akciji, ki je potekala na prizadetih območjih.

Skupaj s tamkajšnjimi vaščani in gasilci smo se odpravili v Petačev graben, ki ga je neurje močno prizadelo in spremenilo njegov videz. Na pomoč smo priskočili z lopatami, krampi in motornimi žagami. Ob koncu dneva smo bili izčrpani, a zadovoljni, delovno akcijo smo ocenili kot uspešno, saj je bil naš trud poplačan z nasmehom in hvaležnostjo domačinov.
Po opravljenem delu smo v sproščenem vzdušju poklepetali ter odprli marsikatero aktualno temo, za katere se bo mag. Anže Logar aktivno zavzemal v državnem zboru. Poslanec Anže Logar je bil tudi v stalnem stiku z županom Francem Setnikarjem pri dogovorih z resornim ministrom glede finančne pomoči Vlade RS naši občini. Župan je bil pri teh pogovorih zelo uspešen, tako da bo država priskočila na pomoč pri sanaciji.

Namesto finančno drage volilne kampanje smo se v OO SDS odločili, da namenimo enkratno denarno pomoč v znesku 200 EUR štirim najbolj izpostavljenim gasilskim društvom, ki so sodelovala in s svojim prostovoljnim delom aktivno pomagala pri odpravljanju posledic nedavnih neurij.

V Občinskem odboru SDS Dobrova - Polhov Gradec smo se vedno trudili prisluhniti ljudem v stiski in tako bo tudi v prihodnje. Solidarnost in medsebojna pomoč sta za nas zelo pomembni vrednoti, zato smo ju kot eni od osrednjih vrednot umestili tudi v program za prihajajoče lokalne volitve.

Ob tej izkušnji se vsem, ki ste se odzvali, zahvaljujemo za pripravljenost, organizacijo in aktivno sodelovanje.

 

Občinski odbor SDS,
Robert Oblak, predsednik 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!