Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Z novo cesto do razbremenitve središča ......


OBČINSKE

| |
22.09.2014      15:42
A A

Z novo cesto do razbremenitve središča Dobrove


Ureditev dostopne ceste k OŠ Dobrova s priključkom na regionalno cesto Ljubljana–Polhov Gradec predstavlja pomembno razbremenitev prometa skozi središče Dobrove.


Deli:

Več let se je iskala primerna rešitev za vse gostejši promet skozi središče Dobrove, predvsem ob konicah ter ob obisku šolskih in spremljajočih dejavnosti v Športni dvorani Dobrova. Snovalci lokacije za osnovno šolo na Dobrovi na to pred leti niso bili pozorni, zdaj pa v prometu predstavlja resen varnostni in logistični problem, medtem ko obstoječe ceste ni mogoče širiti brez odstranitve nekaterih objektov. Naslednja rešitev se je izkazala kot edina ustrezna ...

Za ureditev nove dostopne ceste do Osnovne šole Dobrova in športne dvorane je predvidena izgradnja ceste v širini vozišča 5,50 metra, z bankino in pol metra široko povozno muldo, v dolžini cca 260 metrov, s priključkom z regionalne ceste Ljubljana–Polhov Gradec, cca 300 metrov od lekarne na Dobrovi, v smeri Polhovega Gradca; poseg je bil načrtovan tudi v občinskem prostorskem načrtu. V sklopu ceste se bo uredilo parkirišče, namenjeno obiskovalcem in uslužbencem osnovne šole, ter avtobusno postajališče za šolske avtobuse.

Ker je teren izredno strm in zahteven tudi zaradi nestabilne sestave tal, je bil izdelan geodetski posnetek, opravile pa so se tudi geomehanske raziskave tal, ki so služile kot podlaga za izdelavo projekta. Projektno nalogo je predhodno potrdila Direkcija RS za ceste, pozitivno soglasje h gradnji sta podala tudi Elektro Ljubljana in ELES.  Občina pa je z lastniki zemljišč dosegla ustrezne dogovore. V kratkem pričakuje izdajo gradbenega dovoljenja, poteka pa tudi že razpis za izbiro izvajalca gradbenih del. Sredstva so zagotovljena v proračunu občine za leti 2014 in 2015. (MT)

 

 

                                                                                                                           


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.