Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Sv. Miklavž na Črnem Vrhu


SOSED SOSEDU

| |
09.12.2014      8:21
A A

Sv. Miklavž na Črnem VrhuDeli:

Spet je prišel – otroke s Črnega Vrha in iz okolice je tudi letos, v petek, 5. decembra, sv. Miklavž obiskoval po domovih. Spremljali so ga seveda prelepi, v belino odeti angelčki in pa malo manj prijazni parkeljni. Otroci jih sprejemajo zelo različno. Nekateri se s parkeljni ne razumejo najbolje in potočijo kakšno solzo, medtem ko jih drugi cukajo za rep. Vendar je za vse poskrbel kar sv. Miklavž, saj ima on glavno besedo. Miklavž je s sabo nosil tudi črno in zlato knjigo. V teh so bila zapisana imena otrok glede na to, kaj so si med letom zaslužili. V črni so bili zapisani malo bolj poredni, v zlati pa pridni otroci.

Da so otroci izvirni in iznajdljivi ter polni presenečenj, ne moramo zanikati. Tako so nekateri Miklavžu pripravili presenečenje, drobno darilo ali napisali pismo zahvale, saj jih ta vsako leto ob obisku obdari.

 

Katja Skopec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.