Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Spoštovani krajani KS Dobrova in občani ......


SOSED SOSEDU

| |
23.04.2014      22:57
A A

Spoštovani krajani KS Dobrova in občani Občine Dobrova - Polhov Gradec


Svet Krajevne skupnosti Dobrova je imel v tem mandatu 14 rednih in dve izredni seji, na katerih smo obravnavali različno problematiko z območja Krajevne skupnosti Dobrova z namenom izvedbe posameznih projektov in s ciljem, da se izboljša stanje po vseh vaseh KS Dobrova. Na predmetnih sejah je bilo sprejetih nekaj pomembnih sklepov, zato je prav, da vam jih ob izteku mandatnega leta predstavimo. V nadaljevanju sta predstavljena dva pomembna sklopa, ki bi lahko imela velik vpliv na razvoj občine.


Deli:

Prvi sklop se nanaša na osnutek DPN – državnega prostorskega načrta poplavne varnosti JZ dela Ljubljane in naše občine, zato smo na 1. izredni seji dne 20. 6. 2011 soglasno sprejeli naslednje sklepe: 

-        Zahtevamo odgovore na zastavljena vprašanja vse javnosti, ki je sodelovala s svojimi pripombami na osnutek načrta.

-        Obravnavani načrt ne zagotavlja poplavne varnosti v Krajevni skupnosti Dobrova, temveč poslabšuje tamkajšnje bivalne pogoje, zato načrt izgradnje zadrževalnika na Dobrovi odločno odklanjamo.

-        Ukrepi, ki so predstavljeni v tem osnutku načrta, ne dajejo nobenega zagotovila za vzdrževanje in ustrezno čiščenje celotnega povodja Gradaščice in Horjulke.

-        Vodooskrba Krajevne skupnosti Dobrova je z načrtovanimi ukrepi ogrožena, saj se črpališče podtalnice nahaja na predvidenih poplavnih površinah.

-        S tem osnutkom načrta se zmanjšuje samooskrba prebivalstva na sedanjih kmetijskih površinah (cca 200 ha).  

Na podlagi spremenjenih rešitev ob novi razgrnitvi načrta smo 12. 9. 2012 sklicali 2. izredno sejo in ugotovili, da ni bistveno izboljšanih rešitev, zato je svet Krajevne skupnosti Dobrova ostal pri načelih in sklepih, sprejetih že na zgoraj omenjeni seji.

Predlog KS Dobrova je bil tudi, da se takoj začnejo minimalni posegi na obstoječih vodotokih, ker bi le tako ugotovili dejansko stanje na terenu. Vse sklepe smo poslali tako občinskemu svetu Občine Dobrova - Polhov Gradec kot ministrstvu za kmetijstvo in okolje ter jih prosili za obveščanje o vseh nadaljnjih aktivnostih v okviru vzdrževanja pritokov in vodotokov Horjulščice in Gradaščice.

Vlada je čez eno leto na svoji seji, dne 2. 9. 2013, sprejela uredbo z ukrepi DPN in jih razdelila v dve fazi. V prvi fazi bi se izvedli ukrepi, razvidni iz njene uredbe št. 72/2013, v drugi fazi pa bi se zgradil suhi zadrževalnik Razori. V tej uredbi je bil izpuščen pomemben sklep KS Dobrova, da se mora pred morebitno izgradnjo druge faze znova opraviti izračun pretokov obeh rek in da se gradnja zadrževalnika ne more začeti brez predhodne potrditve lokalne skupnosti!

Podrobnosti uredbe so dostopne na spletni strani Uradnega lista (Uradni list RS št. 72/2013 z dne 2. 9. 2013). Svet Krajevne skupnosti Dobrova bo tudi v prihodnje vztrajal pri referendumski odločitvi, s katero so krajani Dobrove odločno zavrnili kakršnokoli gradnjo zadrževalnika na območju KS Dobrova!  

 

Drugi sklop pa se nanaša na osnutek državnega prostorskega načrta za prehod 220-kilovoltnega omrežja na 400-kilovoltni daljnovod BeričevoDivača. 

Svet Krajevne skupnosti Dobrova je na svoji 13. redni seji dne 25. 11. 2013 na podlagi posveta, ki je potekal 18. 11. 2013 ob 17.00 v kulturnem domu na Dobrovi, sprejel naslednji soglasni sklep:

Krajevna skupnost Dobrova je odločno proti izgradnji severne variante dvosistemskega 400-kilovoltnega daljnovoda od Beričevega do Divače, saj bi po tej trasi popolnoma onemogočila urbani razvoj pomembnih naselij v naši Krajevni skupnosti Dobrova, kot so Dobrova, Stranska vas in Brezje.

Prav tako je v omenjenih naseljih in okolici zbolelo že veliko ljudi, hkrati pa se predvidena severna varianta dotika neposredne bližine Osnovne šole Dobrova, kjer bi tako dodatno ogrozili več kot 500 mladih življenj. Zato predlagamo, da se v postopku priprave državnega prostorskega načrta za prehod 220-kilovoltnega omrežja na 400-kilovoltni daljnovod Beričevo–Divača izbere južna varianta. Omenjene zahteve smo v obliki sklepa poslali na ministrstvo za infrastrukturo in prostor, direktoratu za prostor, občinskemu svetu Občine Dobrova - Polhov Gradec ter Osnovni šoli Dobrova.

Tudi v prihodnje bomo podpirali tiste razvojne projekte, ki bodo v dobro življenja in razvoja ljudi, nikakor pa ne tistih, ki so proti volji ljudi, ki živijo in delajo v naši krajevni skupnosti oziroma občini.   

 
Predsednik KS Dobrova     

Marjan Pograjc                             
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.