Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Po urejenih balkonih se vas spozna


SOSED SOSEDU

| |
26.05.2014      00:46
A A

Po urejenih balkonih se vas spozna


Babna Gora, 27. april – Turistično društvo Veternik že nekaj let pridno skrbi, da so balkoni v vasi urejeni in okrašeni, zato gospodinjam priskoči na pomoč s prevozi balkonskega cvetja in drugih rastlin.


Deli:

Urejenost kraja in okolice je sicer odvisna od vsakega posameznika, vendar je prav, da se društva zavedajo, da lahko z dobro voljo kanček tega prispevajo tudi sama. Turistično društvo Veternik tako vsako pomlad zbere naročila o vrstah in številu balkonskih cvetlic, ki jih naroči pri Vrtnariji Grdadolnik. Ta se je namreč z zdravimi rastlinami in ugodno ceno izkazala kot zanesljiva. Poleg tega cvetlice in druge okrasne rastline pripelje skoraj na dom – do kozolca v Babni Gori, kjer se domačinke zberejo, preštejejo in pregledajo svoje nove rastlinice ter jih odpeljejo na svoje domove. Tam počakajo, vse dokler si gospodinje ne vzamejo časa za presaditev, nekatere pa se še vedno držijo stare ljudske modrosti, ki pravi, da z deli na vrtu pa tudi izobešanjem balkonskega cvetja ni dobro hiteti, dokler nas maja ne zapustijo ledeni možje. Čeprav nas maja sonce lahko že prav toplo greje, po prvi pomladanski toploti še vedno obstaja nevarnost nenadne slane in pozebe. To se lahko zgodi zlasti med 12. in 14. majem, ko godujejo svetniki Pankracij, Servacij in Bonifacij, v ljudski govorici znani kot ledeni možje ali ledeni svetniki.

Strahu, da nas ti še obiščejo, je tako letos že konec, pisano cvetje pa že na večini balkonov v Babni Gori in drugod krasi hiše, hleve, kozolce in s tem celotno vas.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.