Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo zmerno, ponekod tudi pretežno oblačno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 13 °C.
0°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 12°C
petek, 24.11.2017
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 11°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Projekt izgradnje javnega vodovoda ......


OBČINSKE

| |
24.08.2014      13:32
A A

Projekt izgradnje javnega vodovoda Praproče–Zalog


Uporabno dovoljenje za vodovod je pridobljeno, sledi priklop objektov na javni vodovod.


Deli:

Občina Dobrova - Polhov Gradec je v začetku letošnjega avgusta pridobila uporabno dovoljenje za novozgrajeni vodovod Praproče–Zalog, ki se je začel graditi avgusta lani. Sočasno je občina pridobila uporabno dovoljenje za obstoječi javni vodovod Praproče, ki ga je bilo treba sočasno z novogradnjo odseka Praproče–Zalog legalizirati. Projekt je tako dejansko prešel v zaključno fazo, saj je izvajalec del Prenova – Gradbenik, d. o. o., opravil vsa potrebna gradbena in montažna dela na vodovodu, položena je bila glavna trasa vodovoda, izvedeni so bili vodovodni priključki do vključno vodomernega jaška z obračunskim vodomerom, dezinfekcija vodovodnih cevi in preizkus tesnosti. Obstoječi objekti so se do zdaj oskrbovali z vodo prek svojih vodnih virov (lastna vodooskrba), kar pa bo treba preurediti in opraviti prevezavo interne vodovodne inštalacije prek vodomernega jaška na javni vodovod. Prevezave na javni vodovod bo opravil pooblaščeni vzdrževalec vodovoda Koprivec Franc, s. p. Gradnja projekta vodovoda Praproče–Zalog je tako potekala po zastavljenih terminskih planih, saj občino k temu zavezuje tudi Pogodba o sofinanciranju projekta iz evropskih sredstev iz naslova prednostne usmeritve Regionalni razvojni programi. Z novozgrajenim odsekom javnega vodovoda med Prapročami in Zalogom v skupni dolžini nekaj manj kot 4 kilometre bo z vodo iz javnega vodovodnega sistema oskrbovanih skupaj 33 objektov.

 

Občinska uprava 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.11.2017
Danes ni dogodkov.
26.11.2017 | Kultura
Bil je škrjanec, ponovitev
30.11.2017 | Kultura
4.knjižni večer

Bodite prvi pri oddaji mnenja.