Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Obiskali smo Kras


SOSED SOSEDU

| |
11.04.2014      11:01
A A

Obiskali smo Kras


26. marca 2014 smo se dobrovski upokojenci z dvema avtobusoma odpeljali na Kras.


Deli:

V Divači smo si ogledali Škrabčevo domačijo, muzej. Ta ponuja edinstveno doživetje slovenske filmske dediščine s poudarkom na igralski umetnosti. Na ogled sta bili dve stalni razstavi. Prva je posvečena igralki Idi Kravanja, rojeni 7. julija 1907 v Divači, pozneje znani pod imenom Ita Rina, ki je bila tudi prva slovenska filmska zvezda. Druga stalna razstava pa je posvečena slovenskim filmskim igralcem in igralkam, ki so se zapisali v zgodovino slovenskega filma. Iz sončne Divače smo se odpeljali v Pršutarno Lokev. Tam smo si ogledali kratek film o delu pršutarne, pomalicali njihove dobrote, seveda smo jih lahko tudi kupili. Pot nas je potem vodila v Sežano, kjer nas je pričakala prijetna vodička, in sprehodili smo se po botaničnem parku. Razprostira se na površini enega hektarja in je zaščiten kot hortikulturni spomenik. Park je bil v lasti grške družine Scaramanga že leta 1859. Leta 1883 ga je podedovala lastnikova hči Mirta, nato pa je leta 1927 prešel v upravljanje njenega sina Giovannija. Leta 1890 so sredi parka zgradili rastlinjak, ki stoji še danes. Današnja podoba parka je rezultat skoraj stoletje in pol trajajočega razvoja. V njem si lahko ogledamo skupine eksotičnih dreves, javorjev drevored, nasad ceder, oblikovane pušpanove rondoje, pergole, veliko tise v grmovni in drevesni obliki in še in še … Ogledali smo si tudi 20-minutno multivizijo, ki govori o Krasu, ter razstavljeno geološko zbirko kraških kamnin, od 100 milijonov let starih spodnjekrednih apnencev do najmlajših kamnin izpred 50 milijonov let. Pred nami je bila nato še zadnja točka izleta. Po polurni vožnji smo se ustavili v Tomaju na turistični kmetiji Škerlj, kjer nas je čakalo pozno kraško kosilo. Dobro razpoloženi smo se vrnili domov v večernih urah.

 

Za DU Dobrova Anica Tomšič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.