Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.01.2018

pretežno oblačno
1°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
1°C | 8°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 5°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 7°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 10°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Mojca Kucler Dolinar evidentirana za ......


SOSED SOSEDU

| |
23.06.2014      11:40
A A

Mojca Kucler Dolinar evidentirana za kandidatko


Stara tema o novih obrazih tudi pred letošnjimi državnozborskimi volitvami dobiva zalet, zato smo o njej razpravljali tudi na zadnjem sestanku občinskega odbora NSi. Da s tako naglico nastajajo in izginjajo stranke, ki puščajo za sabo le vedno večje razočaranje in volilno abstinenco, je bilo skupno mnenje navzočih. Strinjali smo se, da je za Slovenijo pomembno, da ima v parlamentu zrele ljudi z izkušnjami in občutkom za lokalne skupnosti, zato smo prosili nekdanjo poslanko in ministrico Mojco Kucler Dolinar, da ponovno kandidira. Predlog smo posredovali tudi na izvršilni odbor, ki je njeno kandidaturo potrdil.


Deli:

Bralcem Našega časopisa prilagamo kratek pregled njenega političnega delovanja in jo predlagamo za izbiro na letošnjih volitvah.

 

  • Poslanka v Državnem zboru Republike Slovenije; v tem mandatu je bila tudi predsednica Odbora za notranjo politiko, javno upravo in pravosodje.
  • Članica slovenske delegacije pri parlamentarni skupščini Sveta Evrope.
  • Ministrica za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo Republike Slovenije.
  • Skupna kandidatka NSi in SDS za župana občine Ljubljana, kjer je dosegla do sedaj najboljši rezultat demokratičnih oziroma desnosredinskih strank.
  • Mestna svetnica NSi v ljubljanskem mestnem svetu.
  • Sodelovala je na različnih konferencah in pri projektih, tudi z različnimi evropskimi vladnimi in nevladnimi institucijami, švicarskim centrom za demokratično kontrolo oboroženih sil DCAF, ameriško fundacijo za ekonomsko raziskovanje ATLAS, Centrom za evropske študije pri Evropski ljudski stranki, nemško fundacijo Konrad Adenauer, organizacijo British Council, Centrom za evropske študije idr.

Z njeno izvolitvijo bi občina ponovno dobila veliko podporo pri zagotavljanju državnih sredstev in državnih projektov za našo občino. V svojem prvem poslanskem mandatu se je dokazala z uspešnim financiranjem pomembnih projektov iz državnega proračuna: začetek obnove ceste Ljubljana–Polhov Gradec na delu mimo Srednje vasi in prenova mostu na Belci, mostovi in cesta na relaciji Briše–Ljubljanica, projekt kolesarska cesta Ljubljana–Polhov Gradec, obnova Polhograjske graščine, prenove osnovnih šol. Določeni projekti po zaključku njenega mandata niso imeli več zagovornika v parlamentu in zato še zdaj čakajo na uresničitev oziroma dokončanje. Vsi vemo, da je od njihove realizacije odvisen razvoj naših krajev.

Ne iščimo odgovorov za prihodnost pri drugih, če jih poznamo sami!

 

L. R. 
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2018
Danes ni dogodkov.
20.01.2018 | Kultura
Svetniki
20.01.2018 | Kultura
Svetniki
21.01.2018 | Kultura
Voden ogled Muzeja pošte in telekomunikacij za seniorje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.