Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Dopoldne se bo v zahodni Sloveniji delno zjasnilo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Janez Kovač, starosta polhograjskih ......


SOSED SOSEDU

| |
17.11.2015      8:25
A A

Janez Kovač, starosta polhograjskih obrtnikov, je odšel od nasJanez Kovač v družbi stanovskih kolegov ob upokojitvi.
Janez Kovač v družbi stanovskih kolegov ob upokojitvi.
Deli:

Na sončno septembrsko nedeljo smo se polhograjski obrtniki poslovili od stanovskega kolega Janeza Kovača iz Srednje vasi pri Polhovem Gradcu.
Janez se je izučil za kolarja pri Jurjevem Francetu v Srednji vasi. In to v časih, ko so vozovi izgubljali pomen in so jih zelo hitro izpodrivali avtomobili. Janez se je prilagodil trgu tako, da se je prekvalificiral v avtokleparja. Že leta 1968  se je odločil za samostojno poklicno pot. Odprl je obrt Avtokleparstvo Janez Kovač. Njegova prva delavnica je bila Kršinska štala, kjer je delal do leta 1980, ko se je preselil v svojo lastno delavnico. Ti časi obrti niso bili naklonjeni. Obrtniki so bili takrat še vedno družbeno-politično moteč dejavnik. A Janez se na to ni oziral. Ponosno je opravljal svojo dejavnost in na področju avtokleparstva izučil številne mlade, ki so bili pri njem vajenci ali zaposleni. Med drugimi je za to delo navdušil tudi sina, ki mu je po upokojitvi predal svojo delavnico.

Dolgo časa je bil  eden redkih obrtnikov v Polhovem Gradcu, zato je bil še toliko bolj vesel devetdesetih let, ki so prinesla razmah obrtništva in podjetništva. Mlajše je vedno spodbujal, da se odločijo za obrtniško pot. Leta 1995 je bil Janez med pobudniki, da ustanovimo Združenje obrtnikov in podjetnikov Polhov Gradec-Črni vrh. Vsa leta je bil aktiven član. Sodeloval je pri organizaciji srečanja obrtnikov in podjetnikov pri Jelovčnikovih in kasneje na Setnici.  Žal pa je bilo letos njegovo zdravstveno stanje že preslabo, da bi se udeležil jubilejnega 20. srečanja obrtnikov in podjetnikov na Setnici.

Stanovski kolegi se bomo Janeza spominjali kot staroste polhograjskega obrtništva. Kot delovnega moža z značilnim nasmehom. Kot stanovskega kolega, ki nam je dal veliko praktičnih nasvetov, povedal pa tudi, kako je bilo včasih. Vedno je povedal svoje mnenje, tudi če vsem ni bilo všeč. Malo se je nasmehnil in rad rekel: »Pa da ne boš kaj zameril!« Za vedno nam bo ostala v spominu tudi njegova misel: »Biti obrtnik ni kar tako! Ne samo da preživljaš sebe, tudi drugim daješ delo in s tem kruh!« 

 

Združenje obrtnikov in podjetnikov Polhov Gradec-Črni vrh

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.