Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 27°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
18°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pustovanje v Črnem Vrhu


SOSED SOSEDU

| |
17.02.2016      7:37
A A

Pustovanje v Črnem VrhuDeli:

Pustne povorke, karnevali in pustni plesi, vse to je že za nami. Letošnje maškare niso imele prav veliko dela z odganjanjem zime, zato so pusta pokopale, svoje maske pa pospravile v kot. Tudi letos je bilo v Črnem Vrhu veselo in zabavno. Vse se je začelo s pustnim rajanjem za otroke v dvorani doma krajanov. Ples v prikupnih otroških kostumih je bil za male maškare še kako zanimiv. Ko se je zaključilo otroško rajanje, je bilo seveda zelo napeto. Vse maškare so si zaslužile nagrade, a podelili smo le tri glavne in nekaj tolažilnih. Med najbolj prikupnimi so bili Zmajček Tabaluga, Mala mornarka in zmagovalka Miki Miška. Ker pa pravega pustnega rajanja ni brez glasbe, je za to poskrbel ansambel Odklop v oblekah Kremenčkovih. Pustne šeme so kmalu po osmi uri začele polniti dvorano in jo tudi napolnile do zadnjega prostega kotička. Trlo se je maškar, ki so se potem potegovale za nagrade, nekaj jih je prišlo tudi samo na ples in zabavo, skratka bilo je zelo veselo. Če bi pustno rajanje obiskali še vsi tisti domačini, ki so ostali doma, bi morali razmisliti o povečanju dvorane, saj je bila že tako ali tako premajhna. Ko je ura odbila polnoč, je bilo med maškarami vzdušje precej na trnih. Katera maska si bo prislužila naziv najbolj izvirne? Vsaka je po svoje izvirna in zanimiva, zato je najtežje določiti, kdo je vložil največ truda in si zasluži nagrado. Letos sta si tretjo nagrado prislužila Volk in Rdeča Kapica, drugo nagrado je dobila skupina policistov in carinikov, ki so pregledovali in razkuževali begunce, prvo nagrado pa si je prislužila skupina rokeric iz petdesetih let, oblečenih v rokabili stilu. Med zelo zanimivimi maskami sta bila tudi Dva v enem – stara ženica, ki je v košu nosila svojega moža. Po podelitvi nagrad je marsikatera maškara pokazala svoj pravi obraz in nadaljevalo se je pustno rajanje vse do jutranjih ur.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.