Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 17.08.2017

pretežno jasno
Zvečer se bodo ponekod še pojavljale plohe ali nevihte.
17°C | 32°C
petek, 18.08.2017
18°C | 35°C
sobota, 19.08.2017
17°C | 29°C
nedelja, 20.08.2017
13°C | 23°C
Opozorila
Sreda, 16.8.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Osnovna šola

5. srečanje v okviru projekta Comenius v ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
04.06.2014      7:35
A A

5. srečanje v okviru projekta Comenius v Bolgariji


V okviru projekta Comenius z naslovom Untold stories of children and culture, ki ga izvajamo v vrtcu pri OŠ Polhov Gradec, je v tednu od 12. do 16. maja v Bolgariji potekalo že peto, zadnje srečanje.


Živali na cesti
Živali na cesti
Deli:

Srečanja se je udeležilo devet strokovnih delavk vrtca in šole ter g. ravnatelj. Kljub celodnevnemu potovanju in nekaj težavam na bolgarski meji z Grčijo, kjer so cariniki proučevali vrečke s piransko soljo, ki smo jo s seboj nesli za darilo partnerskim državam v projektu, smo v nedeljo zvečer srečno prispeli v Bolgarijo. Nastanili so nas v hotelu, ki je del etnografskega muzeja v kraju Zlatograd, nahaja pa se pol ure vožnje od šole Nikola Jonkov Vapcarov v kraju Benkovski.

V ponedeljek so nas gostitelji iz Bolgarije na šoli pričakali z lepo dobrodošlico in se nam predstavili z zanimivim programom, v katerega so vključili pesmi ali plese iz prav vsake partnerske države. Učenci so med drugim zapeli pesem Sijaj, sijaj sončece, seveda v slovenščini. Sledil je ogled šole, učilnic in Comenius kotičkov. Po ogledu šole smo imeli delavnico, kjer smo slikali na glinene krožnike, kar je ena od tradicionalnih bolgarskih umetnosti. Ob slikanju smo se sprostili in urili svoje ročne spretnosti. Dan smo zaključili z ogledom etnografskega muzeja v Zlatogradu.

Drugi dan srečanja smo začeli z ogledom vrtca, ki se imenuje Miki Miška, na poti do tja pa smo lahko začutili utrip tamkajšnje vasi (prodaja oblačil in predmetov, živali na ulici, stare stavbe ipd.). Ravnateljica vrtca nam je ob predstavitvi v powerpointu opisala organizacijo dela v vrtcu. Vrtec je dokaj minimalistično opremljen, imajo pa veliko igrišče in spalnice, ki so ločene od igralnic. Po ogledu vrtca smo odšli v šolo, kjer so potekale predstavitve zgodb o sirotah – to je bila ena od tem našega srečanja. Sodelujoče države, Turčija, Poljska, Španija, Bolgarija in Slovenija, so svoje zgodbe podale prek powerpointa. Naša država je predstavila vsebino ljudske pesmi Sirota Jerica. Po pedagoškem delu smo se z avtobusom odpeljali v mesto Kirkovo, kjer smo obiskali župana tega okrožja. Ta nas je nagovoril in vsaki državi izročil lepo darilo. Dan smo zaključili z družabnim večerom v restavraciji blizu našega hotela, na katerem nam je plesna skupina prikazala tradicionalne bolgarske plese, v teh pa smo se lahko preizkusili tudi sami.

V sredo smo odšli na celodnevni izlet v mesto Plovdiv. Ogledali smo si antično gledališče in staro jedro mesta, potem pa smo imeli nekaj prostega časa za samostojne oglede in morebitne nakupe. V četrtek so nas odpeljali v športni park, kjer smo dan začeli z razgibavanjem ob zvokih zumbe ter se pomerili v skakanju v vrečah in vlečenju vrvi. Sledile so še predstavitve iger na prostem. Udeleženci vsake države smo predstavili igro, ki jo izvajamo s svojimi otroki v oddelkih. Bilo je zelo zabavno, saj smo se ob igrah dobro razgibali in sprostili mišice. Nato smo se odpravili v letovišče Jagnevo, kjer so nas pogostili s tradicionalnimi bolgarskimi jedmi. Po kosilu smo se preizkusili v streljanju z lokom, fračo in zračno puško. Dan smo zaključili v šoli, z evalvacijo našega srečanja v Bolgariji. Sledilo je še sklepno dejanje s podelitvijo potrdil o udeležbi, kozarčkom penine in spuščanjem balonov v barvah posamezne države.

V petek smo se odpravili na ogled grškega mesta Ksanti. Na poti smo si ogledali tudi zanimivo pravoslavno cerkev sredi jezera in se ustavili na kosilu ob grški obali ter se naužili vonja morja in sonca.

Na našem zadnjem srečanju v okviru projekta smo se imeli zelo lepo, videli pa smo tudi marsikaj, kar v našem vsakdanu ni več običajno (sprehajanje živali po cesti, kokoši na šolskem dvorišču ipd.). Gostitelji so bili zelo prijazni in ustrežljivi, kljub slabim razmeram, ki vladajo v državi. Pripravili so zanimiv in razgiban program. Hvala vsem in vsakemu posebej za pomoč in sodelovanje. Dokazali smo, da skupaj zmoremo veliko.

 

Strokovni tim projekta Comenius
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.08.2017
Danes ni dogodkov.
19.08.2017 | Družabni dogodki
Veselica v Zalogu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.