Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

OPB ima talent


OSNOVNA ŠOLA

| |
17.02.2016      10:07
A A

OPB ima talent


V četrtek, 28. januarja, smo v Osnovni šoli Polhov Gradec organizirali že šesto prireditev OPB IMA TALENT. To prireditev s skupnimi močmi in veliko medsebojne solidarnosti pripravijo vsi učenci, ki so vključeni v podaljšano bivanje. Njihove točke vključujejo ples, petje, recitiranje, igranje ...


Deli:

Nastopi otrok nam razkrijejo, koliko neodkritih talentov imajo naši učenci, hkrati pa morajo premagati strah pred javnim nastopanjem. Ker so učenci vedno boljši in celo učitelje presenečajo s svojimi točkami, smo se letos odločili, da prireditev organiziramo ob 15. uri, da so si jo lahko ogledali tudi starši in se prepričali, kako sposobni so njihovi otroci. Najbolj pa smo veseli, da so se dogodka s svojimi nastopi udeležili tudi učenci z obeh podružničnih šol, in sicer s Šentjošta in Črnega Vrha.
Učitelji podaljšanega bivanja imamo vsako leto zelo veliko težav z izbiro žirantov. Letos so se v tej nalogi odlično znašli talentirani plesalec Žiga Vintar, ki je tudi nekoč obiskoval našo šolo, plesna učiteljica, ki je vedno bolj priljubljena v Polhovem Gradcu, Katja Simić, in ilustratorka, ki je narisala že mnogo čudovitih ilustracij, Maša Kozjek. Njihova naloga vsekakor ni bila lahka, saj se je dvajset nastopajočih odlično izkazalo. Prireditev so s svojim iskrivim vodenjem popestrili tudi voditelji, Vanessa, Tjaša, Borut in Nik. Vendar so žirantje po odličnih nastopih morali izbrati zmagovalce. Tako sta prvo mesto osvojili Neli in Ana s priredbo Shakespearjevega dela Romeo in Julija, drugo mesto Maja in Maja, ki sta odlično odplesali svojo točko, in tretje Mark, ki nas je navdušil s skladbo La Cucaracha, ki jo je doživeto odigral na klarinet.

Tudi nagrade so bile kljub recesiji odlične! Vodstvo šole je vsem zmagovalcem omogočilo bowling v Ljubljani, za zmagovalne oddelke podaljšanega bivanja pa so priskrbeli še pico in sladoled. Žirante, ki so svoje delo opravili z odliko, smo lahko tudi nagradili in se jim zahvalili za sodelovanje s pomočjo sponzorjev. Tako nam je prečudovite šopke za žirante podaril Dejan Kadunc, ki je lastnik Maksi flora, darilca zanje pa so pripravili v Hiši medu Božnar. Učitelji pa smo postali pravi režiserji celotnega dogodka s pomočjo podjetja Schwarzmann. Vsem sponzorjem se iskreno zahvaljujemo za pomoč. Letos smo se imeli odlično in v nastopih smo vsi uživali. Naslednje leto pa le ne zamudite prireditve. Pridite kot žirantje ali gledalci! Žal vam bo, če ne boste z nami!

 

Senja Školc Sušnik

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.