Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
5°C | 14°C
torek, 23.10.2018
6°C | 15°C
sreda, 24.10.2018
7°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
7°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Sodobna Lego delavnica v Polhovem Gradcu


SOSED SOSEDU, DRUŠTVA

| |
17.05.2016      9:03
A A

Sodobna Lego delavnica v Polhovem GradcuDeli:

Druženje, učenje, povezovanje, zabava … vse to se dogaja, ko v kraj pridejo Lego kocke. V Zavodu 1-2-3 verjamemo, da je kocka ena najboljših igrač tako za otroke kot tudi za odrasle in celo starostnike. Kocke iz nas izvabljajo tisti del domišljije, ki se odraža kot naša osebna izraznost in kreativnost. Pri igri s kockami otrok nezavedno razvija fino motoriko, logiko in nadgrajuje svoje miselne povezave, ki so hitrejše in bolj urejene, zato se tisti otroci, ki so »rasli gor« s kockami, lažje spopadajo s težavami, ker znajo iskati konstruktivne rešitve. Primarna dejavnost in storitev Zavoda 1-2-3 so programi Lego za otroke stare od 3 do 15 let in naprej. Celoten program se imenuje Lego Education.
Polhov Gradec, natančneje gostilna Podgrajski dom z zares nadvse čudovito okolico ponuja vrsto priložnosti za res prave dogodke, ki omogočajo sproščeno druženje, zabavo. To smo opazili tudi v Zavodu 1-2-3, zato smo bili še toliko bolj veseli interesa za sodelovanje z društvom Lep je dan. V torek, 3. maja, so se zbrali otroci in starši iz kraja Polhov Gradec, člani društva Lep je dan in soustanoviteljici Zavoda 1-2-3, Mojca in Tina, ki sta zbranim predstavili dva programa iz serije Lego Education – LEGO WE-DO in Lego Mechanics (mehanski stroji). Pri prvem gre za program, namenjen otrokom, starim od 6 do 10 let, katerega bistvo je konstruiranje dvanajstih figur po navodilih ter programiranje le teh z računalnikom. Pri drugem pa gre za razred nižji program Lego, namenjen otrokom, starim od 3 do 5 let, in sicer sestavljanje figur brez računalnika.

Neverjetno lepo je bilo videti nasmejane in resne obraze v delo zatopljenih otrok, ki komaj čakajo, da se njihova figura premakne s pomočjo mehanike ali računalnika. Posebej ganljiv trenutek pa vedno nastopi, ko učitelj vidi, kako lepo znajo otroci sodelovati med seboj, kljub temu da se nekateri sploh ne pozanjo, in kako hitro se lahko vez med staršem in otrokom še bolj okrepi, ko skupaj počnejo zanimivo in zabavno, po vrhu vsega pa še poučno stvar. V imenu Zavoda 1-2-3 se zahvaljujeva za res profesionalen pristop in organizacijo s strani društva Lep je dan. Želimo si še več takšnih skupnih srečanj in dogodkov, ki zares povežejo ljudi, mlade in odrasle. Hvala tudi vsem staršem za zaupanje in otrokom za res prisrčne trenutke. Upamo, da vam je bila delavnica všeč, da ste se kaj novega naučili, da ste kocke vzljubili in da jih boste v vašo igro večkrat vključili.

Tina Porenta, Mojca Grojzdek in Lep je dan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!