Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Olimpijske igre na Dobrovi


OSNOVNA ŠOLA

| |
30.05.2014      16:53
A A

Olimpijske igre na DobroviDeli:

Zamisel za temo letošnjega, že 9. Dneva na Dobrovi ima svoje korenine v jesenskem dogajanju na področju košarke in zimskih olimpijskih igrah, ki so nas večino prikovali pred televizijske zaslone. Športniki so nas razveselili z odličnimi rezultati, nam pričarali veliko veselja in marsikakšno solzo sreče. Navijanje za naše športnike v družinskem krogu je prineslo veliko lepih doživetij. Pa vendar je napočil čas, ko kavče in TV-sprejemnike zamenjamo za aktivno preživljanje prostega časa, in Dan na Dobrovi je lahko prav simpatična spodbuda. Poleg tega je to dan, ki ga sooblikujemo otroci, starši in učitelji ter je namenjen ustvarjalnemu druženju vseh vpletenih.

Izhajali smo iz predpostavke, da je športna dejavnost namenjena vsakemu človeku. Vsako telo potrebuje gibanje, človek mora le ugotoviti, kaj mu ustreza. In na tem mestu bi otroci dobili še eno možnost več, da se najdejo v vsaj eni športni dejavnosti, saj ne zagovarjamo teze, da je šport namenjen le športnikom oziroma tistim, ki so v športu uspešnejši.

Letošnje druženje je tako potekalo ob športnih dejavnostih pod naslovom Olimpijske igre na Dobrovi. Začelo se je s himno naše šole, slavnostni protokol odprtja olimpijskih iger pa so s kulturnim programom popestrili člani in članice Godbe Dobrova ter plesalke Plesnega društva Panorama. Z nekaj spodbudnimi besedami sta pomembnost dogodka poudarila tudi ravnatelj naše šole, gospod Viljem Kovačič, in župan Občine Dobrova - Polhov Gradec, gospod Franc Setnikar. Pod okriljem Olimpijskega komiteja Slovenije smo ob olimpijski himni prinesli olimpijsko baklo, prižgali olimpijski ogenj, razobesili olimpijsko zastavo in prebrali zaprisegi tekmovalcev in sodnikov. Z izjemo prisege sodnikov, ki jo je prebral učitelj športa, so častno vlogo na otvoritvenem protokolu suvereno odigrali letošnji pozitivci in pozitivke, ki so tudi sicer promotorji pozitivnih vrednot naše družbe, za katere si iskreno prizadevamo v vsakdanu življenja in dela na šoli.

Sledile so športne dejavnosti, ki so bile tokrat organizirane po triletjih. Otroci prvega triletja so sodelovali na Mini olimpijadi v izvedbi Olimpijskega komiteja Slovenije, pod vodstvom gospoda Aleša Šolarja in vrhunske športnice, gospe Brigite Langerholc Žager. Skozi igro so spoznavali glavno sporočilo olimpizma, ki pravi, da je važno sodelovati, da moramo spoštovati svoje tekmece in igrati pravično. V skladu z geslom "Važno je sodelovati" so bili za svoj trud na koncu vsi nagrajeni s priznanji in medaljami ter razglašeni za zmagovalce.

Pozitivizem olimpizma se je prenesel tudi v drugo triletje, kjer so otroci pod vodstvom staršev in učiteljev spoznavali starodobne igre, med drugim gumitvist, ristanc, skakanje v žakljih, balinčkanje, metanje podkve in vlečenje vrvi, ter v tretje triletje, kjer so sodelovali v športnih igrah, ki niso čisto vsakdanje; pomerili so se v hokeju brez palic, igri med dvema ognjema s pregrado in lovljenju žoge čez visoko oviro.

Celotna prireditev je potekala v športnem duhu, zato tudi zaključek ni mogel biti drugačen – ogledali smo si atraktiven nastop akrobatske skupine Bobri. Seveda pa čisto na koncu ni manjkalo zdaj že tradicionalno druženje ob sladoledu.

Dan na Dobrovi je za našo šolo poseben dan. Nastal je na pobudo skupine mam in njihovih otrok, v želji po skupnem druženju učencev, staršev in učiteljev. Ideja se je skozi leta razvijala, rasla in se dodobra zakoreninila v nas vseh. Je projekt, za katerega se člani sveta staršev vsako leto potrudijo, da najde mesto v letnem delovnem načrtu šole, in prevzamejo zanj tudi organizacijsko pobudo. In je projekt, ki se ga še posebno veselijo otroci.

Tudi letos je dosegel svoj namen. Povabilu se je odzvalo precejšnje število staršev, ki so tako izkoristili možnost, da skupaj s svojim otrokom preživijo en dan v šoli. Dan več ob igri s svojim otrokom.

 

 Barbara Burjak, Vesna Bozovičar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.