Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
15°C
12°C
JUTRI
20°C
10°C
7402

Rekonstrukcija ceste Šujica–Stranska vas poteka intenzivno

Na cesti Šujica–Stranska vas je vzpostavljena popolna zapora zaradi rekonstrukcije ceste na odseku od križišča za Gabrje do novo urejenega križišča v Stranski vasi.

Slabe tri mesece po začetku del in dva meseca odkar je na odseku vzpostavljena popolna zapora, pa je napredek že več kot viden, saj izvajalec PZG, podjetje za gradbeništvo d.o.o., dela izvaja intenzivno. Trenutno se na gradbišču izvaja odvodnjavanje z betonskimi kaneletami, postavljajo se robniki za izvedbo pločnikov, cesta pa se utrjuje s kamnitim drobljencem.

Popolna zapora ceste je zaenkrat vzpostavljena do 20. decembra 2021, obvoz pa poteka na relaciji Dobrova–Ljubljana–Podutik. Ker gre za pomembno cestno povezavo med našo in ljubljansko občino, si vsi prizadevajo, da bi bila dela končana v najkrajšem možnem času. Ali bodo dela končana do predvidenega datuma ali pa bo zapora ceste podaljšana, še ni povsem jasno; nosilnost terena je namreč slabša, kot je bilo pričakovano.

L. O.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi