Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
25°C
10°C
ČE.
24°C
8°C
4626

Pustno rajanje s policijo srečno zaključeno

Se spominjate lani februarja objavljenega članka o pustnem rajanju v Polhovem Gradcu, ko sta najopaznejši odrasli maski vojak in hudič v tandemu po uradnem rajanju v KD Jakoba Trobca odšli zabavat goste v bližnji lokal, pa je gostinec poklical policijo v strahu zaradi brzostrelke maškare vojaka?

Celotna zadeva je bila uradno zabeležena s strani organov reda. Dva policista v neprebojnih jopičih sta prišla ob 22.00 iskat orožje, a sta dobila le otroško igračo, airsoft imitacijo kalašnikova.  Po pravilih in zakonu sta incident kot sum prekrška ustrahovanja z orožjem podobni napravi prijavila naprej sodniku za prekrške, ki je izdal sodbo v imenu ljudstva brez zaslišanja samega storilca decembra, torej 11 mesecev kasneje. V sodbi je bila navedena ugotovitev, da je šlo za ustrahovanje z orožjem podobni napravi, ker pa je bila pustna sobota, kazni ne bo, mora pa »obsojenec« plačati sodne stroške, orožju podobno napravo pa bodo uničili zaradi ponovitvene nevarnosti. Ja, res je, ponovitvena nevarnost se lahko zgodi vsako pustno soboto, vsako leto, vsaj teoretično … Tej sodbi je sledila pritožba, v kateri je »obsojenec« na treh straneh s slikovnimi dokazi sodniku razložil, da ima sam opravljen izpit iz rokovanja s strelnim orožjem, da je že vrsto let rezervist slovenske vojske in da je zadnjega pol leta pomagal domovini pri dveh vrstah bojnih nalog kot redno zaposlen vojak; pri varovanju južne meje pred vdorom migrantov ter pri varovanju vojaških objektov, vedno s polnim orožjem pri sebi! In za piko na i je dodal še sliko, pravi "selfie", v nasmejanem objemu z ministrico za obrambo Andrejo Katič! Pritožba je zalegla, sodnik je v roku dobrega meseca izdal sklep o odstopu od pregona ali krivde v celoti, nato mu je država v nadaljnjem mesecu dni  vrnila sodne stroške in v roku dveh mesecev od ugodno rešene pritožbe mu je sodnik poslal vabilo na prevzem orožja v stavbi sodišča za prekrške na Mali ulici 3 v Ljubljani. Airsoft imitacija orožja AK47 – kalašnikov je bila tako po natanko enem letu vrnjena lastniku, zavita v rjav papir, povezan z vrvico in kot v filmih označena s potrebnimi podatki. Pregled cevi je pokazal, da ni bila rjava niti poškodovana, torej rabljena, tako da so jo očitno hranili v primerno suhem prostoru. Tudi baterija je po nekajurnem polnjenju pognala elektromotorček brez težav v navadnem in rafalnem načinu streljanja, bele plastične kroglice s premerom 6 mm so odletele v znamenju praznovanja svobodi naproti … Puškomitraljez AK47, ki se proizvaja že 60 let in velja za najzanesljivejše in najbolj množično izdelano jurišno orožje na svetu, pa ponovno krasi steno pisarne in, ja, še je upanje za pravno in pravično državo!

Sebastjan Vehar

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi