Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.02.2018

oblačno
Danes bo oblačno. Predvsem v južni in vzhodni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo, drugod v notranjosti Slovenije bo količina padavin zelo majhna, v večjem delu zahodne Slovenije pa bo suho. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem do 7 °C.
-1°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 0°C
petek, 23.02.2018
-2°C | 1°C
sobota, 24.02.2018
0°C | 2°C
nedelja, 25.02.2018
-8°C | -5°C
Opozorila
Sreda, 21.2.2018 ob 6h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pustno rajanje – najboljše maske obiskali ......


NOVICE

| |
12.02.2018      8:53
A A

Pustno rajanje – najboljše maske obiskali organi reda!Deli:

Pustno rajanje za otroke je TD Polhov Gradec pripravilo v soboto, 10. februarja v KD Jakoba Trobca. Rajanje z zanimivim animacijskim programom je vodila neutrudna Alja Vintar, ki ji ta vloga res dobro pristaja. Našemili smo se tudi številni starši in s tem popestrili pustno vzdušje, morda najpametnejša šema pa je bila tista z masko duhovnika, saj je postavila svoj pisker za prostovoljne prispevke na improvizirani šank. No seveda je imelo TD urejeno poslovanje s pravo blagajno in ponudbe raznovrstnih pijač ni manjkalo. Bistvo je, da je bila organizacija po mojem mnenju najboljša doslej, ozvočenje in mešalec zvoka, predvsem pa je bila Alja Vintar spet odlična animatorka, tako da so otroci zelo uživali in bili na koncu po uri in pol intenzivnega programa, polnega plesa in petja, nagrajeni s sladkimi dobrotami, tako da je prireditev vsekakor uspela.

Neverjeten zaplet se je zgodil kasneje, ko sta dve zelo dodelani maski, vojak in hudič, ki sta se spontano ujela v logični tandem – hudič ujetnik in vojak stražar, odšla naprej. Najprej v gostišče Pratkar, kjer je natakar nagradil izvirna kostuma in njuno igro s krofom, gostje pa z odobravanjem, potem pa še do okrepčevalnice Bambi. Enak scenarij tam ni naletel na odobravanje, zato sta maski po nekaj minutah odšli iz lokala. A uro kasneje je vojak prejel klic policije, da so dobili prijavo zoper oboroženo osebo, ki vznemirja občane (!). Klicani je seveda presenečen odšel od doma njim naproti z »orožjem«, ki seveda to ni, saj gre za ceneni ponaredek puškomitraljeza AK 47 (kalašnikov), saj res ni potrebe, da se policija na tak zabavni pustni večer kaže v vasi. Vestno so popisali podatke in »orožje« začasno zasegli ter izdali o tem zapisnik in spisali izjavo, hkrati pa nevedneža podučili, da dejansko je mahanje z orožjem ali z orožju podobnimi predmeti med civilisti prepovedano. Seveda so razumeli, da gre za pustni čas in zabavno igro dveh maškar v vlogi ujetnika in stražarja, zato niso bili preveč napeti in vznemirjeni, ampak svojo nalogo so pač morali opraviti do konca in tega jim ne moremo zameriti. Vprašanje pa je, kaj je narobe z ljudmi, da namerno pokvarijo pustno zabavo in norčav običaj. Pust je uspel in hkrati ni, saj danes pada sneg, zime torej maškare niso pregnale!

Sebastjan Vehar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!