Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
20°C | 29°C
torek, 26.06.2017
18°C | 30°C
sreda, 27.06.2017
18°C | 31°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 15h
V popoldanskem in večernem času so možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi, ni izključen pojav toče.
20°C
29°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Požar ni bil več obvladljiv


NOVICE

| |
28.04.2017      14:07
A A

Požar ni bil več obvladljivDeli:

Poveljnik PGD Dvor Gregor Peklaj mi je pojasnil nekaj okoliščin požara, ki je 20. aprila popolnoma opustošil stanovanjsko hišo sredi Hrastenic. Ob 14.00 je dežurni center (112) prejel klic mimovozečega avtomobilista, ki je opazil dim, ki se je valil iz hiše, tako da so klic na pomoč istočasno prejela  štiri gasilska društva iz tega sektorja, to so PGD Polhov Gradec, Dvor, Zalog in Črni Vrh. Poseg je trajal od 14.30 do 21.30, sodelovalo je 67 gasilcev, pri čemer hiši po besedah poveljnika ni bilo pomoči, kajti požar se ni začel v mansardi, temveč v pritlični dnevni sobi, od koder se je po stopnišču širil navzgor. Že ob prihodu gasilcev je bil ogenj popolnoma razširjen, stekla v dnevni sobi so pokala, tako da so ga gasilci lahko le omejevali  in ščitili nekaj metrov odmaknjeno sosednjo hišo. Na pomoč so prihiteli še gasilci PGD Dobrova, Hruševo in Podsmreka, policija je ustavila promet v obe smeri za dve uri, dve rešilni vozili sta bili na licu mesta, a po zadnjih podatkih ni bilo ranjenih, le lastnica hiše je bila odpeljana zaradi čustvenega in psihičnega šoka. Težavo so gasilcem predstavljala zaprta vrata dvorišča, zato so morali vlomiti, zaradi pomanjkanja pritiska vode pa so si gasilci pomagali z motorno črpalko in dobrimi sto metri cevi, po katerih so vodo črpali iz Gradaščice. Vse do jutra je bila tam tudi požarna straža. O razsežnosti požara priča tudi to, da je bila cela vas izklopljena iz električnega omrežja, kajti žice so bile speljane ravno pod napuščem goreče hiše – najlepše v vasi, po besedah mnogih, ne le zunaj tudi znotraj je bila dodana vrednost vidna v kipcih in okrasih elementih, a gasilci so mnenja, da jo bo treba podreti. Že pri pospravljanju se je celotni notranji omet v dnevni sobi podrl, montažni stropi so močno povešeni zaradi vročine, streha je zgorela v celoti predvsem zaradi smolnate kritine. V petek so celo dopoldne forenziki in kriminalisti opravljali svoje delo, torej iskali vzrok požara, pri čemer so razdrli celo zidani kamin v dnevni sobi.

Sebastjan Vehar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.