Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 15.08.2018

pretežno oblačno
Sprva bo ponekod še zmerno oblačno, čez dan pa se bo postopno jasnilo. Pihal bo šibak severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 28, na Primorskem okoli 30°C.
16°C | 27°C
četrtek, 14.08.2018
19°C | 24°C
petek, 16.08.2018
15°C | 29°C
sobota, 17.08.2018
15°C | 31°C
nedelja, 18.08.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sreda, 15.8.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Poštni muzej odprl razstavo Ko udari strela


NOVICE

| |
09.02.2018      13:48
A A

Poštni muzej odprl razstavo Ko udari strelaDeli:

Razstavo Ko udari strela: zgodovina podjetja A. J. Kogoj v Muzeju pošte in telekomunikacij v Polhovem Gradcu je 6. februarja ob 18. uri odprl g. Matjaž Pogačnik, direktor dostopovnih omrežij v Telekomu Slovenije. Govorci so si sledili v naslednjem vrstnem redu: ga. Natalija Polenec, direktorica Tehniškega muzeja Slovenije, g. David Malnič, tedanji zunanji sodelavec za področje trženja, in g. Matjaž Pogačnik, direktor omrežij v Telekomu Slovenije. Odprtje je povezovala ga. Jasna Tavčar, za glasbeno spremljavo je poskrbel pihalni kvartet Glasbene šole Emil Adamič (mentor Janez Benko). Pogostitev je pripravil g. Lado Birsa.

 

O razstavi

Družinsko podjetje Jožeta in Andrejine Kogoj je svojo razvojno pot začelo kot obrtni obrat leta 1982. Podjetniška volja, želja po napredku in iskanje nove tržne niše so ga usmerili v razvoj elektromehanskih zaščitnih modulov pred udari strele in prenapetostmi v telekomunikacijskih omrežjih. V muzeju pošte in telekomunikacij predstavljajo zgodbo o vzponu podjetja z majhnim številom zaposlenih in široko mrežo zunanjih sodelavcev, ki mu je uspelo prodreti na zahteven in hitro razvijajoč se telekomunikacijski trg. Obiskovalci si lahko ogledajo najpomembnejše izdelke podjetja in delovanje prenapetostnih zaščit, najmlajši pa bodo lahko izvedeli več o pojavu strele. Podjetje je sicer zaprlo svoja vrata pred desetimi leti, saj je mehanskih povezav in stacionarne telefonije vse manj, hkrati je prišel čas za upokojitev. Razstavo so pripravili Estera Cerar, Ajda Kozjek, Jože Kogoj, Stojan Boštjančič, David Malnič, Lado Birsa in Goran Milev, finančno sta jo podprla Telekom Slovenije in Ministrstvo za kulturo RS. Razstava bo na ogled do 30. septembra.

 

Muzej pošte in telekomunikacij je odprt od torka do nedelje med 10. in 17. uro (muzejpt@tms.siwww.tms.si, 01 364 00 83).

Sebastjan Vehar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
15.08.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.