Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pograjski dom v novo leto z novim najemnikom


NOVICE

| |
12.01.2016      23:38
A A

Pograjski dom v novo leto z novim najemnikom


Novi najemnik uveljavljene gostilne pod Polhograjsko Grmado Tihomir Matić ni začetnik v gostinstvu in tudi ne tujec v krajih pod dolomiti – že nekaj let se s sodelavcem ukvarjata s polžerejo in imata farmo na Babni Gori. Njuna kulinarična poslastica je namenjena domačim in tujim gurmanskim navdušencem.


Občina je zaslužna za urejena asfaltirana parkirišča in otroška igrala.
Občina je zaslužna za urejena asfaltirana parkirišča in otroška igrala.
Deli:
Kot dalmatinec je bil rojen leta 1965 v Sinju v zaledju Splita in je zadnjih 25 let aktiven v gostinstvu in trženju. Med drugim je sedem let vodil gostilnico v centru Ljubljane, na kopališču Ježica tri leta poletni plažni bar in tri leta lokal v športnem centru Gib v Šiški, od koder se kot judoista poznava že vrsto let. Kot pravi sam, pri vodenju gostilne, ki mu predstavlja največji izziv v gostinski karieri doslej, ne gre za šprint, temveč tek na dolge proge. Vsekakor to drži tudi zaradi nakupa inventarja in kuhinjske opreme, ki je bila last prejšnje najemnice Irene, ki odhaja v zasluženi pokoj in to spokojno – uspela se je namreč dogovoriti za vračilo lastnih vlaganj tudi z drugimi lastniki objekta, s Turističnim društvom Polhov Gradec so našli kompromis, ki je zadovoljiv za obe strani. Društvo je pristopilo k iskanju novega najemnika profesionalno z razpisom in izdelavo energetske izkaznice za gostinski objekt – izmere kažejo, da gre za kar 168 m2 prostorov za goste v treh različnih sobah, od katerih je največji predlani obnovljen zimski vrt (82 m2), ki ponuja do 100 sedišč. Povsem prenovljeni sta tudi obe stranišči.

Ponudba gostilne, ki je na novo odprla vrata 13. januarja, bo ostala v kulinaričnem smislu podobna prejšnji, lokalno domača, s poudarkom na malicah, a bo nadgrajena s specialitetami dalmatinske in balkanske kuhinje ter seveda ponudbo jedi iz polžev. Bi poskusili pico s polži, prvo tovrstno v Sloveniji? Vabljeni ste lokalni pridelovalci mesa in zelenjave, da predstavite svojo ponudbo. Tudi nova ekipa vsakodnevno kuha za goste, ki hrano odnesejo domov, in obroke razvaža, tako da se lahko tudi vi naročite na dostavo kosila na dom, le posodo jim prinesite.
V zgornjem nadstropju je Irena obnovila kopalnico, tla in električno napeljavo ter s tem naredila vseh pet sob s skupaj desetimi ležišči še bolj mikavnih za utrujene goste. Novi najemnik, nova energija, novi izzivi – kot strasten športnik, nogometaš in judoist se Tihomir veseli tudi organizacije dogodkov, piknikov in športnih aktivnosti ter upa na dobro sodelovanje z lokalnimi društvi. Obeta se tudi izposoja koles! Sicer pa bo že na večer 25. nočnega pohoda na Grmado ob skoraj polni luni v petek, 22. januarja, gostilna Pograjski dom obratovala dolgo v noč in tako ustregla številnim planincem ter pohodnikom. Za naročila in informacije pokličite 031 323 122 ali pošljite elektronsko pošto na info@pograjskidom.si.

 

Sebastjan Vehar


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.