Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

delno oblačno
Popoldne bo delno jasno z zmerno oblačnostjo, občasno ponekod pretežno oblačno in povečini brez padavin. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 6, na Primorskem do 10 °C.
0°C | 8°C
torek, 23.01.2018
0°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 9°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 9°C
petek, 26.01.2018
5°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pohod na Grmado znova rekorden


NOVICE

| |
06.01.2015      14:19
A A

Pohod na Grmado znova rekorden


Nočni pohod na Grmado je že četrt stoletja posvečen naši državni samostojnosti in poteka praviloma prvi petek novega leta po polni luni. No, letošnji (24.) se je za teden dni zamaknil zaradi prazničnega in izredno mrzlega 2. januarja, tako da se je glavni dogodek PD Blagajana zgodil v petek, 9. januarja 2015.


Karavana luči
Karavana luči
Deli:

 

Vpis je potekal od 18. ure pri gostilni Pratkar v Polhovem Gradcu. Startnina je ostala enaka kot prejšnja leta, za simbolična 2 evra je več kot 400 vpisanih pohodnikov prejelo kupon za čaj in koledarček planinskega društva z vsemi letošnjimi pohodi. Še precej več planincev je šlo proti vrhu Polhograjske Grmade brez vpisnine, a k sreči ni bilo nobenih težav in 25 članov gorske reševalne službe ni imelo dela. Tudi reševalci niso imeli dela in prav tako nihče ni potreboval derez, saj je odjuga poskrbela za blato. Vrvaši društva so le za vsak slučaj napeli vrvi pri spustu z male Grmade. Za parkirišča pa je skrbelo osem redarjev iz vrst planincev.

Vreme je bilo sprva oblačno, okoli polnoči pa se je zjasnilo. Na vrhu, na 989 m višine, je precej pihalo. Da je bila žeja huda, priča podatek, da je v lovski koči od 300 litrov pripeljane pitne vode ostalo le 20 litrov, pa ne le v tej najmanjši postojanki na poti, polno je bilo tudi v planinski koči PD Blagajana na Ravneku, pri Mehačk na Setnici in pa v gostilni Pograjski dom, kjer so ta petek obratovali krepko čez polnoč. PD Blagajana se v imenu vseh planincev zahvaljuje vsem tridesetim pokroviteljem, še posebej pa g. Schwarzmanu, ki je ne le prispeval za pogostitev, ampak tudi velikodušno ponudil tovarniška parkirišča.

Naslednje leto se vidimo na jubilejnem, 25. pohodu, ki nas bo zbral 22. januarja, sneg je naročen! In kakor je v navadi že nekaj let, se bodo teden dni za starši na pot odpravili tudi otroci z izkušenimi vodniki društva, ravno tako ob 18. uri; z lučkami bodo iskali tiste stezice, ki so včasih bile – od zbirnega mesta v koči PD Blagajana na Ravneku, do koder je kilometer makadamskega vzpona od gostilne Pratkar. Otroci hodijo v dveh starostnih skupinah; mlajši (do 9. razreda) gredo do kmetije pri Mehačk, starejši pa prav do vrha razgledne Grmade (898 m).

In še zadnja novička, Planinsko društvo Blagajana ima 7. februarja letos v večernih urah redni letni občni zbor, in sicer v prostorih osnovne šole, saj je le tu dovolj prostora za več kot 120 članov.

Več informacij o društvu dobite na http://pdblagajana.blogspot.com/ ali pa neposredno pri predsedniku, g. Stanetu Dvanajščaku (tel. 041 514 397).

Vse o 21. nočnem pohodu na Polhograjsko Grmado ob glasbeni spremljavi pa najdete tule: https://www.youtube.com/watch?v=OBDGUziR-Zs&list=UU9j_C4D8qCSvMWMrN8PwJCw.

Sebastjan Vehar

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!