Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
3°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-2°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-3°C | 6°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Nova splošna zdravnica na Dobrovi


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
24.03.2015      13:57
A A

Nova splošna zdravnica na Dobrovi


Z mesecem decembrom 2014 je na Dobrovi začela delo novoizbrana koncesionarka zdravstvene dejavnosti splošnega zdravnika, dr. Zvezdana Jablanov, ki je koncesijsko pogodbo z občino podpisala za dobo dvajsetih let.


Deli:

Vsi tisti, ki ste imeli osebni zdravstveni karton odprt pri zdravnici Živi Trčič, dr. med., ste bili obveščeni, da si morate izbrati novega osebnega zdravnika in pri njem podpisati izjavo o izbiri, saj se je dr. Trčičeva lani upokojila. Ker pa je imela s svojimi pacienti prijeten in predvsem profesionalen odnos, se je tako od njih tudi poslovila in poskrbela za odlično zamenjavo. V splošni ambulanti na Dobrovi tako od konca lanskega leta zdravstveno dejavnost splošnega zdravnika opravlja nova koncesionarka, Zvezdana Jablanov, dr. med. Občina Dobrova - Polhov Gradec je namreč ob napovedi upokojitve lansko poletje izvedla javni razpis za podelitev koncesije za opravljanje javne službe na področju osnovne zdravstvene dejavnosti v Občini Dobrova - Polhov Gradec. Izbrana je bila Zvezdana Jablanov, dr. med., s katero je konec novembra župan Franc Setnikar, kot predstavnik občine, podpisal koncesijsko pogodbo za dobo dvajsetih let. S 1. decembrom 2014 je nova zdravnica začela svoje delo v že obstoječi ambulanti v Zdravstveni postaji na Dobrovi.

Zvezdana Jablanov, dr. med., ki prihaja iz Ljubljane, pravi, da se način dela ne bo posebno spremenil, pravzaprav naj pacienti niti ne bi občutili večjih sprememb. Medicinska sestra, ki prva stopi v stik z njimi, tako po telefonu kot v ambulanti, ostaja sestra Milena, ki paciente in način dela že dobro pozna. Nova zdravnica poudarja, da želi nadaljevati delo svoje predhodnice na povsem enaki ravni, zato so vrata odprta vsakomur. Ohraniti želi tudi sistem naročanja, ki je prijazen tako do bolnikov kot osebja. Jablanova, ki se je po končani fakulteti zaposlila v Zdravstvenem domu Vič, medtem pa opravila specializacijo iz družinske medicine, je, preden je prišla na Dobrovo, več kot deset let delala v ambulanti doma starejših na Bokalcih, in tako je po potrebi kar nekajkrat opravljala tudi nadomeščanja na območju Občine Dobrova - Polhov Gradec. Zaveda se, da je sistem dela v domu starejših sicer zelo drugačen, še posebno v njenem primeru, ko je šlo za veliko institucijo – okrog 200 pacientov, zato je bilo delo pogosto podobno kliniki oziroma negovalni bolnišnici. A izkušnje, ki jih je ob delu z zelo bolnimi pridobila, ji bodo nadvse prav prišle tudi tu, predvsem pri starejših pacientih. Veseli pa jo tudi delo z mlajšimi in srednjimi generacijami, pri katerih bo v prihodnje treba narediti več, predvsem v smeri preventive. Zato načrtuje tudi preventivne preglede, ki glede na normative pridejo v poštev za moške med 35. in 65. letom ter za ženske med 45. in 70. letom. »Dejstvo je, da mora človek sam, glede na tempo življenja, poskrbeti zase in svoje zdravje,« pravi zdravnica in dodaja, da so zdravila sicer dobra, a šele takrat, ko je potreba po njih, pred tem pa človek mora delati zase, v smislu prehranjevalnih navad, redne in zmerne rekreacije ter drugega, kar sodi k zdravemu življenjskemu slogu.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.