Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
32°C
18°C
SRE.
34°C
19°C
Deli
3598

Župan voščil starejšim

Dobrova, 15. december – Vsako leto znova eno od snidenj župan Franc Setnikar nameni tudi starejšim občankam in občanom. Letos jih je pozdravil v večnamenski dvorani na Dobrovi, kjer so si povabljenci ogledali še predstavo Zvezdica Zaspanka ter se okrepčali.

Vsega dobrega, predvsem pa zdravja in zadovoljstva v krogu najbližjih jim je zaželel župan. Njegovemu nagovoru je sledila recitacija čudovite domovinske pesmi Najlepši vrh – Črni Vrh avtorja Milana Koširja, ki jo je prebrala mladenka. Pripovedovalec pravljice pa je nato zbrane popeljal tja gor v nebo k zvezdici Zaspanki, ki so jo odigrali mlajši predstavniki Dramske skupine Neptun. Skupaj z zvezdico Zaspanko, njenimi sestrami, kometom Repatcem, Mesecem in drugimi junaki so potovali po vesolju in spoznavali vsebino pravljice, ki so jo morda ne tako davno nazaj prebirali svojim vnukom ali otrokom. Tam dol na Zemlji pa jih je nostalgično nasmejal razbojnik Ceferin, ki mu je ob lepih spominih na njegovo mamo ter prijaznih besedah in napotkih zvezdice Zaspanke ponovno začelo biti srce. Zgodba, ki nosi lepo sporočilo, primerno tudi za praznične dni, je polepšala in popestrila popoldne zbranim. Tej pa je sledilo še prijetno druženje z okusno praznično pogostitvijo.

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi