Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Predvsem v južni polovici Slovenije bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
10°C | 17°C
sreda, 17.10.2018
12°C | 19°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Župan voščil starejšim


OBČINSKE, SOSED SOSEDU

| |
15.01.2017      22:40
A A

Župan voščil starejšim


Dobrova, 15. december – Vsako leto znova eno od snidenj župan Franc Setnikar nameni tudi starejšim občankam in občanom. Letos jih je pozdravil v večnamenski dvorani na Dobrovi, kjer so si povabljenci ogledali še predstavo Zvezdica Zaspanka ter se okrepčali.


Deli:

Vsega dobrega, predvsem pa zdravja in zadovoljstva v krogu najbližjih jim je zaželel župan. Njegovemu nagovoru je sledila recitacija čudovite domovinske pesmi Najlepši vrh – Črni Vrh avtorja Milana Koširja, ki jo je prebrala mladenka. Pripovedovalec pravljice pa je nato zbrane popeljal tja gor v nebo k zvezdici Zaspanki, ki so jo odigrali mlajši predstavniki Dramske skupine Neptun. Skupaj z zvezdico Zaspanko, njenimi sestrami, kometom Repatcem, Mesecem in drugimi junaki so potovali po vesolju in spoznavali vsebino pravljice, ki so jo morda ne tako davno nazaj prebirali svojim vnukom ali otrokom. Tam dol na Zemlji pa jih je nostalgično nasmejal razbojnik Ceferin, ki mu je ob lepih spominih na njegovo mamo ter prijaznih besedah in napotkih zvezdice Zaspanke ponovno začelo biti srce. Zgodba, ki nosi lepo sporočilo, primerno tudi za praznične dni, je polepšala in popestrila popoldne zbranim. Tej pa je sledilo še prijetno druženje z okusno praznično pogostitvijo.

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!