Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Praznik države počastili tudi z novimi metri ......


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
09.07.2015      11:35
A A

Praznik države počastili tudi z novimi metri asfalta


Šentjošt, 24. junij – Na relaciji med zaselkoma Kurja vas in Potok je od konca maja dalje položena asfaltna prevleka. Tako je pokrita še ena zadnjih makadamskih vrzeli na tem območju. Slavnostni trak sta prerezala župan Franci Setnikar in predsednik KS Šentjošt Pavle Malovrh, dejanju pa je sledilo še druženje ob kresu.


Deli:

Kot je dejal predsednik krajevne skupnosti Malovrh, je bila za razširitev in asfaltiranje tisoč tristo metrov dolgega odseka izdelana projektna dokumentacija že leta 2004: »Na srečo – tako lahko govorimo danes – njene izvedbe nismo dočakali lani, kajti če bi jo, potem ne vem, kaj bi ostalo od nje, saj so neurja razdejala tudi poti na teh koncih.« Župan Setnikar se je z njim strinjal, sploh ker večina ceste poteka ob potoku, in izrazil upanje, da bo 240 tisoč evrov vredna »nova cesta« varnejša od predhodnice ter da bo dolgo služila namenu. Gradbena dela na cesti je izvedlo podjetje Tigrad. »Včasih smo ob prazniku države odpirali tovarne. No, tudi prenova ceste še zdaleč ni zanemarljiv projekt,« je menil župan in spomnil na odnos država–občina. Ta je bolj kot ne enosmeren, ko država lokalnim skupnostim narekuje obveznosti, medtem ko mošnjo s cekini vedno redkeje odpira. »Upam, da bo kdaj bolje,« pravi župan. Po njegovem mnenju bi se morala država v marsičem zgledovati po občinah, zlasti pa na področju racionalnosti poslovanja. Govoroma in slavnostnemu rezu traku je sledil še blagoslov ceste, ki ga je opravil vrhniški kaplan Martin Golob. Nato se je množica prisotnih sprehodila do sosednjega pobočja, kjer je potekalo kresovanje, lokalni gasilci in športniki pa so ob podpori krajevne skupnosti poskrbeli za lačne in žejne želodce. Šentjoška krajevna skupnost ima namreč navado, da vsako leto organizira kresovanje v drugem kraju svojega teritorija, hkrati pa poskrbi tudi za brezplačno pogostitev (hrana) vseh prisotnih.

Gašper Tominc, foto: gt


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.