Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.02.2018

pretežno oblačno
Zvečer se bodo pojavljale rahle padavine. V večjem delu države bo snežilo, ob morju in na Goriškem bo rahlo deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Ponoči bodo padavine oslabele in povečini ponehale.
-9°C | -6°C
torek, 26.02.2018
-9°C | -4°C
sreda, 27.02.2018
-9°C | -4°C
Opozorila
Petek, 23.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-9°C
-6°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Izšla je nova turistična zloženka o zgodovini ......


OBČINSKE

| |
09.10.2015      9:50
A A

Izšla je nova turistična zloženka o zgodovini naših krajev


Občina Dobrova-Polhov Gradec je izdala novo zgodovinsko obarvano turistično zloženko. Osrednja tema je 70. obletnica konca druge svetovne vojne, ki je v večini slovenskih krajev terjala visok krvni davek, s prav posebno vojno izkušnjo pa so se med drugim spopadali občani zahodnega dela občine.


Deli:

Tam je med drugo svetovno vojno potekala meja med Italijo in Nemčijo, o čemer smo že pisali v časopisu, zloženka pa prinaša krajši zapis o tem in zemljevid meje s pomembnimi točkami za lokalno zgodovino, ki so lahko tudi del priložnostnega nedeljskega izleta. Kar nekaj predmetov iz tega obdobja je našlo svoje mesto v zbirkah dveh lokalnih mož, ki jima je zgodovina pri srcu. To sta Janez Cankar iz Planine in Matevž Košir iz Suhega Dola, katerih »zgodovinska svetišča« so ravno tako opisana v zloženki. Vsak od njiju ima na domačem dvorišču staro kaščo, polno zgodovinskih predmetov. Tako lahko obisk nekdanjega stražnega stolpa v Suhem Dolu, od katerega so ostali samo še temelji, natančna lokacija pa je označena v zloženki, zaključite z obiskom ene od omenjenih kašč. Rada vam bosta odprla vrata in presenečeni boste nad številom predmetov ter njihovimi zgodbami.
Gonilna sila in hkrati pobudnik za izdajo zloženke je Milan Košir iz Črnega Vrha, ki se ob tej priložnosti zahvaljuje polhograjskemu turističnemu društvu in občini za vso pomoč. 

Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!