Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občina Dobrova-Polhov Gradec je pomagala ......


OBČINSKE

| |
20.12.2012      20:40
A A

Občina Dobrova-Polhov Gradec je pomagala Miklavžu pri nakupu daril za najmlajše občane


Mesec december je za večino najbolj vesel mesec v letu. Še posebej pa se ga razveselijo najmlajši, saj jih obiščejo dobri možje, ki prinesejo težko pričakovana darila. Ne pravimo mu zastonj Veseli december.


Deli:

Tako se je Veseli December pričel s prihodom Miklavža, kar velja tudi za najbolj pridne otroke v občini Dobrova - Polhov Gradec. Obiska Miklavža v spremstvu angelčkov in nagajivih parkeljnov, so bili deležni tako otroci v vrtcih Polhov Gradec in Šentjošt, nato pa še na Dobrovi (medse  ga je povabila Krajevna skupnost Dobrova), v Šentjoštu (KUD Ivan Cankar), Polhovem Gradcu (KUD Gregor Rihar), Črnem Vrhu (KUD Črni Vrh) in Brezju (PGD Brezje). Ker so cene vsak dan višje, je Miklavžu pri plačevanju stroškov daril pomagala tudi občina in župan Franc Setnikar, kateri je za vsakega otroka prispeval 5 EUR. Organizatorji so nato še z lastnimi sredstvi ter drugimi sponzorji pripravili darila.

V občini je tako Miklavž obdaroval skupno 660 otrok:

  • Kulturno društvo Črni Vrh - 90 otrok
  • Kulturno prosvetno društvo Ivan Cankar Šentjošt - 50 otrok
  • Krajevna skupnost Dobrova - 200 otrok
  • Prostovoljno gasilsko društvo Brezje - 40 otrok
  • Kulturno društvo Gregor Rihar - 280 otrok

Otroke iz vrtca Brezje in Dobrova pa bo v sredini meseca decembra obiskal Dedek mraz. (sa)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.