Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Novi parkirni prostori


PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
23.11.2012      9:21
A A

Novi parkirni prostori


Parkirišče pred trgovino oziroma pri Kulturnem domu Jakoba Trobca bo v prihodnjih dneh dobilo novo podobo. Ne le da bo to parkirišče odslej nekoliko večje, pač pa bo tudi bolje in lepše urejeno.


Zgornji del parkirišča, kjer je bila narejena škarpa in je podlaga pripravljena za asfaltiranje.
Zgornji del parkirišča, kjer je bila narejena škarpa in je podlaga pripravljena za asfaltiranje.
Deli:

Prva opazna novost na parkirišču je bila izgradnja škarpe, ki danes zaključuje zgornji del parkirišča in ga loči od poti. Sledila je celotna ureditev podlage parkirišča – opravljena so bila zemeljska dela in utrditev podlage. Zatem je bil položen robnik, ki danes jasno označuje velikost parkirišča. Ta dela je opravil Zdenko Dolenec s.p. Sledi še polaganje asfalta in risanje zaznamb za parkirne prostore in nova pridobitev v kraju bo nared.

Celotne stroške investicije, ki bodo znašali okrog 20.000 evrov, bo krila Krajevna skupnost Polhov Gradec, ki kot samostojna pravna oseba posluje v svojem imenu in z računom. Ta pa veliko večino sredstev pridobi prav z zaračunavanjem najemnin od Kulturnega doma Jakoba Trobca. Dom je sicer od 9.8.2008 v lasti Župnije Polhov Gradec, kateri je pripadel s postopkom denacionalizacije, vendar v dogovoru med Župnijo in KS, ta kot njen upravljavec pobira večino najemnin in jih namenja zgolj za obnovo in ureditev okolice in notranjosti kulturnega doma. Upravljavec kulturnega doma ima v prihodnjih letih namen obnoviti fasado in opraviti še druga dela, zato si prizadeva, da prav vse najemnine, ki se danes pobirajo za najem prostorov v stavbi kulturnega doma, grejo na račun Krajevne skupnost. Problematični sta namreč najemnini zobne ambulante in zdravstvenega doma, ki se še danes iztekata na račun Občine. Ker zadeve s strani vpletenih še niso popolnoma jasne in razčiščene, se pripravlja formalen dogovor med Župnijo Polhov Gradec, Krajevno skupnostjo Polhov Gradec ter Občino Dobrova-Polhov Gradec, ki bo nejasnosti odpravil in upamo, dal »cesarju kar je cesarjevega in bogu kar je božjega«.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.