Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Novi izzivi – Dobrova nujno potrebuje ......


OBČINSKE

| |
29.05.2014      8:01
A A

Novi izzivi – Dobrova nujno potrebuje trgovsko-poslovni center


Že vrsto let si lokalna skupnost želi obuditi osrednji del Dobrove. Predlogi in ideje so se z leti spreminjali, ostaja pa dejstvo, da Dobrova potrebuje trgovsko-poslovni center.


Deli:

V zadnjih letih se je vsem odprtim vprašanjem pridružila še gospodarsko-finančna kriza, ki je posredno vplivala tudi na načrtovani projekt. Razpis za izvedbo javno-zasebnega partnerstva v preteklem letu ni uspel, predvsem zato, ker je bilo glede na predhodno močno povpraševanje investitorjev jasno, da ponudniki ne morejo predložiti bančne garancije, ki jo občina zahteva zaradi resnosti ponudbe in seveda ekonomske situacije.

Sama občina sicer razpolaga s prostim zemljiščem, na katero bi lahko usmerila gradnjo novega in sodobno zasnovanega objekta z vsemi vsebinami, ki so bile javnosti že predstavljene in jih prebivalci Dobrove nujno potrebujejo.

Prostori, v katerih je zdaj občina, so v objektu, v katerem se izvaja tudi dejavnost varstva in vzgoje predšolskih otrok, za katero pa se v prihodnjih letih pričakuje potreba po širitvi oziroma zagotovitvi dodatnih prostorskih kapacitet, saj statistični podatki kažejo, da je vse več otrok s stalnim prebivališčem v občini dejansko tudi vpisanih v občinski vrtec oziroma da se vpisovanje otrok v vrtce drugih občin zmanjšuje.

Na Dobrovi in tudi v bližini ni drugih primernih objektov, v katerih bi se lahko izvajali lekarniška in knjižnična dejavnost, kjer bi se razvili in nadgradili zdravstvena in zobozdravstvena dejavnost, ki sta splošnega pomena in v javnem interesu, pa tudi prepotrebnosti trgovine nam ni treba posebej poudarjati.

Po razmisleku, ali naj občina gradi samostojno ali naj poišče alternativno rešitev, smo opravili nekaj sestankov s Kmetijsko zadrugo Dolomiti, kjer smo predstavili idejo gradnje skupnega objekta, ki bi vsem udeleženim pomenil razvoj področnih dejavnosti. Po pridobljenem načelnem pozitivnem mnenju Kmetijske zadruge Dolomiti, da lahko s skupnim sodelovanjem obudimo tudi obstoječo lokacijo, je občina Kmetijski zadrugi predstavila vsebino projektne naloge oziroma idejne načrte vsebine, ki naj bi bila združena v osrednjem prostoru kraja Dobrova.

Kmetijski zadrugi Dobrova ter vsem njenim predstavnikom se za dosedanje sodelovanje in posluh tudi javno zahvaljujemo. V interesu občanov Dobrove in okoliških naselij ter vseh javnih ustanov, ki si želijo bolje opravljati svoje delo, predvsem za oskrbo domačega prebivalstva, je, da bi načrtovanje skupnega projekta potekalo nemoteno.


Franc Setnikar, župan

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
18.05.2017 | Kultura
Razstava Zgodbe iz poštne torbe
21.10.2017 | Kultura
Damski orkester

Bodite prvi pri oddaji mnenja.