Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
7°C
3°C
JUTRI
3°C
2°C
Deli
6363

Povečali bodo čistilno napravo

Občina Dobrova - Polhov Gradec je skupaj s podjetjema Alpeng in Vodovod-kanalizacija našla rešitev za čistilno napravo na Dobrovi, ki postaja premajhna.

O širitvi obstoječe čistilne naprave na občinska uprava razmišlja že nekaj časa. Zanjo so predvideli tudi sredstva v proračunih za letošnje in prihodnji dve leti. Prvotna idejna zasnova je predvidevala širitev čistilne naprave, kar bi pomenilo dodatne stroške zaradi nakupa zemljišč. Projektantsko podjetje Alpeng pa je z novo zasnovo predlagalo rešitev brez širitve, torej s povečavo čistilne naprave v okviru obstoječega zemljišča. Idejo je že predstavilo odgovornim na občini in jo poslalo v potrditev upravljalcu fekalne kanalizacije, javnemu podjetju VO-KA. Tako eni kot drugi so se s predlaganim strinjali, zato je projektant začel s pridobivanjem projektnih pogojev in soglasij. Obstoječa čistilna naprava, ki je začela obratovati leta 1975, obnovljena pa je bila leta 1994, lahko služi 600 uporabnikom, je tehnološko zastarela in glede na širitev naselij na Dobrovi krepko premajhna. Povečana in posodobljena naprava bo premogla 4000 uporabnikov in najmodernejšo tehnologijo čiščenja. Takšna bo po zagotovilih strokovnjakov zadoščala tudi po priseljevanju na Dobrovo v naslednjih letih.

Nadja Prosen Verbič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij