Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
15°C
-2°C
TOR.
13°C
-2°C
Deli

Prenovili del cest v Črnem Vrhu

Črni Vrh, 21. julij – Vaščani Črnega Vrha so se skupaj z županom, občinskimi predstavniki ter izvajalcem del zbrali na koncu prenovljene javne ceste Kuzovcev grič–Predov–Prosen ter ob odprtju prerezali trak.

Župan Franc Setnikar je ob odprtju 770 metrov prenovljene javne poti v prvi vrsti pohvalil domačine, ki so sami, z lastnimi sredstvi, opravili gradbena dela ter cesto pripravili do zadnje faze, ko je občina dodala svoj del v višini okrog 45.000 evrov ter cesto asfaltirala. "Če bi s to prakso nadaljevali, bi lahko mnogo hitreje sledili viziji občine, ki je: vsem občanom asfaltirati ceste do njihovih domov," je dejal. Ob koncu je vsem zbranim zaželel varno pot in naj v vožnji uživajo. Nekaj besed je dodal pobudnik in gonilna sila projekta, domačin Janez, ki je na kratko predstavil potek del in povedal, da je zelo vesel, da jim je prej kot v štirih letih uspelo izvesti projekt. Zbrane je pozdravila tudi predsednica Krajevne skupnosti Črni Vrh in občinska svetnica Tončka Dolenc, ki je, kot pravi, vesela vsake nove pridobitve krajevne skupnosti. Zahvalila se je vaščanom zaselka za prispevek ter občini za dobro sodelovanje in misel zaključila z željo po srečni in varni vožnji. Govorom je sledil simboličen prerez traku, po njem pa je zaigrala harmonika. Prenovljeno cesto, ki vodi do dvanajstih hišnih številk in po kateri se dnevno vozijo ne le občani občine Dobrova - Polhov Gradec, pač pa tudi Škofje Loke, je ob koncu blagoslovil še župnik Peter Nastran ter voznike izročil božjemu varstvu. Zadovoljstvo in veselje domačinov je bilo čutiti tudi po uradnem delu, ko so ob polnih mizah obujali spomine na pretekla leta vožnje po makadamski poti in kovali nove načrte.

Nadja Prosen Verbič

Fotografiji: npv

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!