Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Ponoči bo na Primorskem še precej jasno, v notranjosti Slovenije pa se bo postopno pooblačilo. Še bo pihal veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Jutranje temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem okoli 4 °C.
1°C | 6°C
ponedeljek, 17.11.2018
3°C | 8°C
torek, 19.11.2018
2°C | 4°C
sreda, 20.11.2018
2°C | 2°C
četrtek, 21.11.2018
2°C | 4°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 18h
V nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
1°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Prenovili del cest v Črnem Vrhu


PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
17.08.2017      7:55
A A

Prenovili del cest v Črnem Vrhu


Črni Vrh, 21. julij – Vaščani Črnega Vrha so se skupaj z županom, občinskimi predstavniki ter izvajalcem del zbrali na koncu prenovljene javne ceste Kuzovcev grič–Predov–Prosen ter ob odprtju prerezali trak.


Deli:

Župan Franc Setnikar je ob odprtju 770 metrov prenovljene javne poti v prvi vrsti pohvalil domačine, ki so sami, z lastnimi sredstvi, opravili gradbena dela ter cesto pripravili do zadnje faze, ko je občina dodala svoj del v višini okrog 45.000 evrov ter cesto asfaltirala. "Če bi s to prakso nadaljevali, bi lahko mnogo hitreje sledili viziji občine, ki je: vsem občanom asfaltirati ceste do njihovih domov," je dejal. Ob koncu je vsem zbranim zaželel varno pot in naj v vožnji uživajo. Nekaj besed je dodal pobudnik in gonilna sila projekta, domačin Janez, ki je na kratko predstavil potek del in povedal, da je zelo vesel, da jim je prej kot v štirih letih uspelo izvesti projekt. Zbrane je pozdravila tudi predsednica Krajevne skupnosti Črni Vrh in občinska svetnica Tončka Dolenc, ki je, kot pravi, vesela vsake nove pridobitve krajevne skupnosti. Zahvalila se je vaščanom zaselka za prispevek ter občini za dobro sodelovanje in misel zaključila z željo po srečni in varni vožnji. Govorom je sledil simboličen prerez traku, po njem pa je zaigrala harmonika. Prenovljeno cesto, ki vodi do dvanajstih hišnih številk in po kateri se dnevno vozijo ne le občani občine Dobrova - Polhov Gradec, pač pa tudi Škofje Loke, je ob koncu blagoslovil še župnik Peter Nastran ter voznike izročil božjemu varstvu. Zadovoljstvo in veselje domačinov je bilo čutiti tudi po uradnem delu, ko so ob polnih mizah obujali spomine na pretekla leta vožnje po makadamski poti in kovali nove načrte.

Nadja Prosen Verbič

Fotografiji: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!